Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update to Windows 10 April 2018 Update?

Windows 10 Spring Creators Update prawdopodobnie zadebiutuje jednak pod inną nazwą. Microsoft powróci do nazewnictwa, które wykorzystano już w aktualizacji Threshold 2. Redstone 4 może ujrzeć światło dzienne pod nazwą Windows 10 April 2018 Update. Taką nazwę dostrzeżono w jednym z filmików opublikowanych przez firmę.

Windows 10 April 2018 Update. Prawdopodobnie właśnie pod taką nazwą zadebiutuje aktualizacja Redstone 4, którą do tej pory nazywano Windows 10 Spring Creators Update. Skąd pomysł na zmianę nazwy? Tego nie wiadomo, ale nową dostrzeżono w jednym z filmów giganta z Redmond. Możecie to zobaczyć poniżej.

Windows 10 April 2018 Update jest nazwą zbliżoną do tej, którą Microsoft zastosował w przypadku pierwszej dużej aktualizacji dla „dziesiątki”. Oczywiście, mowa o Threshold 2 wydanym w listopadzie 2015 roku. Być może gigant z Redmond zamierza powrócić do tradycji i kto wie, czy nie jest to powiązane ze zmianami w nazwach kodowych systemu. Jak dobrze wiemy, obecnie opracowywana aktualizacja Redstone 5 ma być ostatnią, która jest rozwijana pod nazwą Redstone. Potem nazwy te nie mają być używane i zostaną zastąpione nowymi z liczbami.

Windows 10 April 2018 Update, czyli Spring Creators Update ciągle nie gotowy

Windows 10 April 2018 Update to aktualizacja, która nie jest jeszcze gotowa do oficjalnej premiery. Sprawy troche się pogmatwały. Jak dobrze pamiętamy, w marcu Microsoft wybrał na finalny build RTM uaktualnienia Redstone 4 kompilację z numerem 17133. Ta potem została przepuszczona przez wszystkie pierścienie aktualizacji programu Insider. Kiedy jednak była już na końcowym etapie testów, to wykryto poważny błąd.

Microsoft początkowo nie przekazał żadnych informacji o wspomnianym błędzie. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się jednak, że ten powodował niebieskie ekrany śmierci w przypadku wybranych konfiguracji komputerów. Dlatego gigant z Redmond wykluczył build 17133 jako RTM. Następnie skompilowano kolejny z numerem 17134 i to będzie finalna wersja Windows 10 April 2018 Update.

Aktualizacja Windows 10 April 2018 Update jest już blisko. Obecnie system znajduje się już w rękach Insiderów w szybkim pierścieniu aktualizacji. Na dniach Microsoft zwolni go także w wolnym pierścieniu, a potem w kanale Release Preview. Jeśli nie będzie żadnych problemów, to finalna wersja Redstone 4 wkrótce powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom „dziesiątki”.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij