Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update w ostatnim pierścieniu aktualizacji. Jak zainstalować dziś?

Windows 10 Spring Creators Update już niedługo zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”. Tymczasem Microsoft skierował build RTM Redstone 4 do ostatniego pierścienia aktualizacji programu Insider. W zasadzie finalną wersję Windows 10 Spring Creators Update możecie zainstalować już dziś.

Windows 10 Spring Creators Update, czyli Redstone 4, to piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”, która zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników pewnie w przyszłym tygodniu. Gigant z Redmond niedawno udostępnił finalny build RTM uaktualnienia Insiderom w szybkim pierścieniu aktualizacji, a potem także w wolnym. Teraz nadszedł czas na ostatni etap testów przed „produkcją”.

Windows 10 Spring Creators Update został skierowany do kanału Release Preview programu Insider. To już ostatni etap przed dystrybucją tego dużego uaktualnienia dla wszystkich użytkowników. Spodziewamy się, że Microsoft wprowadzi uaktualnienie do Windows Update w najbliższy wtorek, bo wtedy przypada Patch Tuesday. Niestety, nadal nie zostało to potwierdzone.

Windows 10 Spring Creators Update początkowo nie będzie dostępny w mechanizmie aktualizacji automatycznych dla wszystkich. Microsoft będzie udostępniać to uaktualnienie falami. W pierwszej kolejności update pojawi się na nowszych komputerach, a dopiero z czasem także na sprzętach z innych kategorii, jak Xboksach One. Na szczęście, dostęp do finalnej wersji Redstone 4 z powodzeniem możecie uzyskać już dziś.

Jak zainstalować Windows 10 Spring Creators Update już dziś

Windows 10 Spring Creators Update zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników „dziesiątki” pewnie już za kilka dni, ale już teraz możecie dołączyć do niejawnego programu testów i zainstalować sobie to uaktualnienie. Zobaczmy, co dokładnie należy zrobić, aby przeprowadzić taki proces.

Chcąc zainstalować Windows 10 Spring Creators Update już dziś musicie udać się do sekcji Ustawienia, następnie Aktualizacja i zabezpieczenia, po czym klikacie po lewej stronie na Niejawny program testów systemu Windows. Klikacie na przycisk Rozpocznij i następnie wskazujecie konto, które ma być powiązane z programem. W kolejnym kroku należy wybrać opcję Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje, co zatwierdzacie przyciskiem Potwierdź. Potem należy ponownie uruchomić komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera musicie udać się do sekcji Windows Update. Tam po chwili powinna pojawić się finalna wersja Redstone 4, którą będziecie mogli zainstalować już teraz. W ten sposób uzyskacie Windows 10 Spring Creators Update przed innymi.

źródło: Neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij