Udostępnij
Tweetnij

Apple bada możliwości AR w samochodach autonomicznych dla zwiększenia bezpieczeństwa

Apple sprawdza swoje możliwości w wielu technologiach. Tym razem postanowiło dołożyć cegiełkę do sterowania naszymi pojazdami. Jak mówią najnowsze informacje, gigant z Cupertino stara się wprowadzić do aut technologię rozszerzonej rzeczywistości, która pomoże użytkownikom w lepszym kierowaniu pojazdem.

Apple bada różne dziedziny naszego życia, aby tam wprowadzać nowe, ciekawe technologie. Nie tak dawno na kilku rynkach pojawił się między innymi HomePod. Teraz gigant z Cupertino bada również temat rozszerzonej rzeczywistości w samochodach.

Apple wprowadziło wniosek patentowy. Opisuje on system AR, który może wykorzystywać wygenerowany wcześniej model 3D otoczenia w lepszym prowadzeniu pojazdów. Chociaż można to zastosować na wiele różnych sposobów. Apple sugeruje, że taka technologia mogłaby zostać wykorzystana do dostarczenia użytkownikom jeszcze więcej informacji o otaczającym ich świecie w czasie podróży. Wstępnie wygenerowany model 3D może zawierać dane o drogach, ciekawych miejscach i innych obszarach przydatnych dla kierowców, które mogą być przechowywane zdalnie w chmurze.

apple ar samochody

Technologia AR od Apple zapobiegnie wypadkom?

Apple sugeruje, że wspomniany system AR może łączyć mapy 3D z danymi pochodzącymi z chociażby czujników LIDAR z autonomicznego samochodu. W ten sposób auto może lepiej podejmowaniu decyzji o tym, jakie informacje mają być dostarczone kierowcy czy pasażerom. Kto wie, może w ten sposób udałoby się uniknąć wypadku z udziałem autonomicznego auta Ubera.

Takie dodatkowe dane dostarczają informacji na temat obszarów wykraczających poza zakres czujników samochodu i pola widzenia kierowcy. Dzięki temu dane, które nie są od razu widoczne, mogą być zawarte w wyświetlanym obrazie. Przykładem może być droga ukryta za budynkami. Widok ten może również pomóc w przypadkach słabej widoczności, takich jak mgła lub gęsty śnieg, gdzie czujniki samochodu mogą również mieć trudności z uzyskaniem dokładnego obrazu najbliższego obszaru na zewnątrz. Aktualnie nie wiadomo, w jakim celu dokładnie Apple bada tę technologię. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o stworzenie idealnych samochodów autonomicznych.

Zobacz także: AirPods – najciekawsze triki i funkcje, które warto znać

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij