Dział: Recenzje gier

Lary Croft – pięknej Pani archeolog – nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej postać stała się niemal kultowa za sprawą serii świetnych gier, jak i filmów z udziałem Angeliny Jolie. Ostatnimi czasy zaczynamy jednak poznawać zupełnie inne oblicze wspomnianej wyżej bohaterki za sprawą dwóch produkcji – „Lara Croft i świątynia Ozyrysa” oraz „Lara Croft GO”.

Rynek karcianek rozkwitł wraz z wielkim sukcesem Hearthstone. Nic dziwnego zatem, że znalazło się wielu chętnych na powielenie tego pomysłu. Ale czy Earthcore: Shattered Elements od wrocławskiego studia Tequila Games będzie w stanie dotrzymać kroku mistrzowi wśród karcianek?

Debiut Rebeliantów w świecie gier nie powali fanów Star Wars na kolana. Ale i tak warto dać szansę serialowym bohaterom Disneya.

Nie powinien nazywać się graczem ten, kto nie zagrał chociaż raz w jedną z gier z serii Mortal Kombat. Teraz jednak, po raz pierwszy w historii, mobilna odsłona gry pojawiła się wcześniej niż wersje na pecety i konsole. Czy jednak prześcignie „wielkich braci”?

King of Thieves to nowa produkcja twórców niezwykle popularnego Cut the Rope. Ten tytuł nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jednak studio Zeptolab postanowiło nie poprzestawać na jednej marce i zainwestowało w kolejną grę. Czy nowa produkcja przegoni przygody zielonego stworka?

Kiedy słyszysz, że jakiś tytuł ma milion graczy dziennie, myślisz sobie, że może nie są to nowe Angry Birdsy, ale coś w tym musi być. Taką statystykę jakiś czas temu przedstawili twórcy Best Fiends z Seriously. Tego rodzaju rekomendacje są największą zachętą do wypróbowania aplikacji samodzielnie. Ale czy na pewno warto?

Raz na jakiś czas w App Storze ukazuje się gra znacznie wybijająca się ponad wszystko, co znaliśmy do tej pory. Przykładem z pewnością jest Monument Valley, które aż uderzało swoją oprawią i pomysłem wykorzystania iluzji optycznych. Alto’s Adventure nie ma drugiej z tych rzeczy, ale czy ta wtórność pomysłu przeszkadza?