Dział: Aplikacje

Sklep Play Google Android

Sklep Play bardzo często się zmienia. Google Postanowiło kolejny raz przetestować nową osłonę sklepu. Tym razem dodano wiele elementów związanych z Material Design. Jest tutaj jednak kilka niedociągnięć. Nie wiadomo zatem, czy taki wygląd pojawi się w przyszłości, czy zatrzyma się jedynie na formie testowej.

Gmail

Gmail 8.2 jest już dostępne do pobrania, ale nie wprowadza wielu znaczących zmian. Ważniejsze są za to modyfikacje w kodzie źródłowym. Sugerują one kilka ciekawych zmian, które mogą pojawić się w aplikacji w przyszłości. Na liście jest między innymi ułatwienie w przenoszeniu kont między telefonami, które nie są tymi od Google.

Sklep Play testy

Sklep Play może wkrótce ponownie doczekać się kilku znaczących zmian. Google, jak donoszą użytkownicy, rozpoczęło testowanie nowej wersji interfejsu wyszukiwania w aplikacji, pokazuje ona duże karty informacyjne w wynikach wyszukiwania. Znajdują się na niej takie informacje jak liczba instalacji, ocena i jej wielkość.

Sklep Play Google Android

Sklep Play ma kolejną porcję świeżych promocji, które przyciągną uwagę niejednego z posiadaczy sprzętu z Androidem na pokładzie. Na liście znajdziecie wiele gier, aplikacji i pakietów ikon, które pobierzecie za darmo lub w mocno obniżonych cenach. Oferta jest jednak ograniczona czasowo, więc radzimy pospieszyć się z zakupami.

Klawiatura Google Gboard 7.0 beta

Gboard 7.0 beta to najnowsza wersja popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android, która została udostępniona testerom. Odświeżona klawiatura Google’a wprowadza trochę nowości i na pewno warto tu wspomnieć o uniwersalnej wyszukiwarce multimediów czy wsparciu dla kolejnych języków. Jest też trochę innych nowości.

Google Pixel XL

Android 9.0, jak twierdzą deweloperzy z forum XDA, będzie miał bardzo ciekawą funkcję, która pomoże nam w większym zabezpieczeniu smartfona. Wersja P będzie podobno blokowała dostęp do aparatu fotograficznego wszystkim aplikacjom, które będą działały w tle. Zmniejszy to ryzyko, że po wyjściu z aplikacji ktoś wciąż będzie nas podglądał.

google pay

Google kilka tygodni temu zapowiedziało przekształcenie Android Pay w Google Pay. W końcu doczekamy się zmian. Na oficjalnym blogu poinformowano, że wkrótce, czyli w ciągu kilku dni, pojawi się stosowna aktualizacja modyfikująca platformę. Część z funkcji zostanie niezmienionych. Dodane zostaną również nowe.