Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp ma nowy wygląd. Aplikacja na Androida i iOS wprowadza zmiany

WhatsApp to popularny komunikator, który przez ostatnie lata oferował niezmieniony interfejs użytkownika. Nadszedł czas na zmiany i Meta poinformowała, że aplikacja otrzymuje nowy wygląd. Dotyczy to zarówno WhatsApp na Androida, jak i sprzęty z iOS. Co się zmieniło? Na pierwszy rzut oka jest mniej zieleni.

WhatsApp to popularny komunikator, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Design oparty na zieleni towarzyszył nam w aplikacji przez kilka ostatnich lat. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany, które Meta ogłosiła w czwartek. Oprogramowanie otrzymuje nowy wygląd i dotyczy to wersji na Androida oraz iOS.

Nowy wygląd WhatsApp na telefony

Komunikator WhatsApp otrzymał nowy wygląd, który sprawił, że aplikacja stała się znacznie jaśniejsza. Zrezygnowano z większości ciemnych elementów w kolorze zieleni. Firma zdecydowała, że ten odcień będzie jedynie akcentem dla części przycisków czy plakietek.

WhatsApp nowy wygląda aplikacja na Androida iOS zmiany
Nowy wygląd w komunikatorze WhatsApp

Dzięki temu interfejs WhatsApp stał się znacznie czytelniejszy. Wspomniane elementy w kolorze zielonym korzystają teraz z jaśniejszego i mniej ponurego odcienia. Natomiast w przypadku trybu ciemnego zdecydowano się na wprowadzenie większych kontrastów oraz ciemniejszych tonów. Ma to m.in. wpłynąć na zmniejszenie zmęczenia oczu w warunkach słabego oświetlenia.

Nasza praca w WhatsApp kształtuje sposób, w jaki codziennie porozumiewa się ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie. Traktujemy tę rolę poważnie i skupiamy się na szczegółach, aby zapewnić ją naszym użytkownikom. Naszym celem jest stworzenie aplikacji, która nie tylko będzie działać bezproblemowo, ale także będzie sprawiać wrażenie naturalnego przedłużenia Twojego telefonu – pozwalając Ci skupić się na rozmowach, które są ważne w Twoim codziennym życiu. Wierzymy, że sukces można osiągnąć, gdy nasz projekt usprawni sposób, w jaki ludzie komunikują się w WhatsApp i umożliwi im nawiązanie kontaktu na nowe sposoby. Nasza filozofia projektowania opiera się na zasadach naszych produktów, dzięki którym WhatsApp jest prosty, niezawodny i prywatny. Filtrujemy je przez pryzmat projektu, aby tworzyć intuicyjne i przejrzyste przepływy, które działają uniwersalnie i pomagają ludziom łączyć się, jednocześnie chroniąc ich prywatność. Przykładamy dużą wagę do tego, jak ludzie korzystają ze swoich urządzeń i projektujemy nasz interfejs użytkownika tak, aby uzupełniał ich dotychczasowe doświadczenia, dzięki czemu WhatsApp wydaje się znajomy i łatwy w obsłudze. Jeśli wiesz, jak korzystać ze swojego urządzenia, korzystanie z WhatsApp powinno być łatwe. – twórcy WhatsApp

WhatsApp nowy wygląda aplikacja na Androida iOS zmiany

Zmiany w WhatsApp na Androida i iOS

Wspomniane zmiany w pierwszej kolejności trafią do aplikacji WhatsApp na telefony. Dotyczy to zarówno komunikatora w wersji na Androida, jak i smartfony Apple z systemem iOS. Meta przekazała, że przez kilka ostatnich tygodni nowy wygląd był dostępny dla beta testerów. Teraz rozpoczyna globalne wdrażanie nowości u wszystkich użytkowników platformy.

Oczywiście proces może przebiegać etapami. To oznacza, że nowy wygląd aplikacji nie pojawi się od razu u wszystkich. Jeśli jeszcze nie widzicie zmian, to cierpliwości. Wkrótce staną się dostępne.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne, fot. otwierające: Pixabay/Tim_Jacob_Hauswirth

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij