Udostępnij
Tweetnij

Gmail – najlepsze triki i ukryte funkcje, które warto znać

Gmail to popularna poczta Google, która ma wiele możliwości. Czy jednak potraficie ją w pełni wykorzystać? W tym artykule zebraliśmy najlepsze triki, ukryte funkcje oraz sztuczki, które warto znać i używać. Zobaczmy, jak w pełni wykorzystać potencjał usługi Gmail i ułatwić sobie z nią pracę.

Gmail to usługa Google, którą doskonale wszyscy znamy. Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy chcemy wykorzystać w pełni jej potencjał. Czy znacie najlepsze triki i ukryte funkcje popularnej poczty e-mail? Wybraliśmy najciekawsze wskazówki, porady oraz sztuki, które z pewnością warto znać.

Piszemy wiadomość w trybie poufnym

Gmail pozwala na korzystanie z tak zwanego trybu poufnego. W ten sposób odbiorca przed przeczytaniem wiadomości będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość poprzez kod SMS. Chcąc stworzyć takiego maila, w okienku edycji klikamy przycisk Tryb poufny znajdujący się na dolnym pasku. Następnie ustalamy datę ważności wiadomości i opcjonalnie dodajemy weryfikację poprzez kod.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Wykorzystujemy inteligentne tworzenie wiadomości

Inteligentne tworzenie wiadomości to kolejna funkcja poczty Gmail, którą z pewnością warto znać. Usługa Google będzie starała się zrozumieć treść maila i przewidzieć to, co będziemy wpisywać w odpowiedzi. Akceptacja odbywa się z użyciem klawisza Tab. Opcję można włączyć w sekcji Ogólne w Ustawieniach.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Korzystamy ze skrótów klawiszowych

Skróty klawiszowe potrafią bardzo ułatwiać prace z różnymi programami na komputerach. Nie inaczej jest w przypadku poczty Gmail. Tu również dostępnych jest wiele opcji, które przyspieszą korzystanie z oprogramowania. Ich lista może zostać wywołana skrótem Shift + ?. Jest tego naprawdę sporo.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Włączamy tryb offline

Gmail pozwala na pracę bez połączenia z internetem. Tak, Google dodało taką funkcję i ta z pewnością może nierzadko się przydać. Najpierw należy ją jednak włączyć. Można to zrobić udając się do sekcji Ustawienia i następnie Offline. W tym miejscu wybierzemy także dodatkowe opcje powiązane z działaniem tego mechanizmu, w tym związane z wykorzystaniem miejsca czy kontem Google po wylogowaniu.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Gmail pozwala cofać wysłane wiadomości

Google kilka lat temu dodało do poczty Gmail możliwość cofania wysłanych wiadomości. Funkcja jest bardzo przydatna i pewnie nie raz będziemy z niej korzystać. Tutaj warto wiedzieć, że jej działanie można dodatkowo skonfigurować. Poprzez ustalenie czasu, który dostaniemy na wciśnięcie przycisku Cofnij po kliknięciu tego odpowiedzialnego za wysyłanie e-maila. Możliwe to jest w sekcji Ogólne w obszarze Cofnij wysyłanie.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Zmieniamy wygląd poprzez motywy

Gmail pozwala także w szerokim stopniu na upiększanie wyglądu poczty. Do wyboru jest sporo opcji i możemy zdecydować się na jeden z gotowych schematów. Zrobimy to po udaniu się do sekcji Ustawienia i Motywy. Nic nie stoi na przeszkodzie, gdy będziemy chcieli ustawić to z własnego zdjęcia.

poczta Google Gmail najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki porady wskazówki

Przeczytaj także: Najlepsze opcje dla komunikatora WhatsApp

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij