Udostępnij
Tweetnij

HomePod i kolorowe statusy. Co oznaczają poszczególne barwy?

HomePod to głośnik inteligentny Apple, który komunikuje się z nami także poprzez kolorowe statusy. Zastanawialiście się jednak kiedyś nad tym, co oznaczają konkretne barwy? Prezentowane u góry kolory odpowiadają za to, co dzieje się aktualnie z głośnikiem HomePod lub do czego w danej chwili jest wykorzystywany.

HomePod to głośnik inteligentny Apple, który na górze obudowy ma specjalny panel dotykowy. Przy okazji wyświetlane tam są kolorowe animacje. Co oznaczają poszczególne barwy i za jakie statusy odpowiadają dane kolory? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Kolorowe statusy głośnika HomePod – za co odpowiadają dane barwy

Statyczny biały kolor

HomePod wyświetla statyczny biały kolor w środkowej części za każdym razem, gdy odtwarzany jest dźwięk. Może to być muzyka pochodząca zarówno z wywołania przez Siri, jak i również audio przesyłane drogą bezprzewodową poprzez AirPlay z iPhone’a czy dowolnego innego urządzenia.

Biała spiralna barwa

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

Następnie mamy spiralną barwę w kolorze białym, który pojawia się w dwóch przypadkach. Pierwszym jest włącznie głośnika HomePod do gniazdka i taka animacja towarzyszy jego uruchomieniu. Drugim jest moment, w którym instalowane są aktualizacje oprogramowania.

Pulsujące światło zielone

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

HomePod wyświetla również animację, która polega na wyświetlaniu pulsującego motywu w zielonym kolorze. Pokazuje się ona w momencie prowadzenia rozmów głosowych z użyciem głośnika z Siri. Zarówno tych inicjowanych bezpośrednio na nim, jak i przekazywanych z iPhone’a lub urządzeń obsługujących FaceTime.

Zmieniające się kolory

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

HomePod wyświetla kolorowe animacje w postaci zmieniających się barw w przypadku wywołania asystentki głosowej Apple. Zarówno poprzez komendę Hey Siri, jak i przytrzymaniu panelu dotykowego. Status ten odpowiada za nasłuchiwanie poleceń.

Migający kolor pomarańczowy

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

Pomarańczowy kolor, który pojawia się i znika, występuje tylko w głośniku HomePod Mini. Dotyczy to błędów związanych z zasilaniem. W tym modelu przewód nie jest zintegrowany i wykorzystuje kabel z końcówką USB C. Adapter musi mieć moc na poziomie co najmniej 20 W.

Spiralny kolor czerwony

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

Czasem HomePod może wyświetlić animację w postaci spiralnej barwy czerwonej. To również może sugerować błąd. Apple w takich przypadkach zaleca zresetowanie głośnika, co często powinno rozwiązać zaistniałe problemy.

Zapalające się i gasnące światło białe

homepod kolory statusy barwy co oznaczają

To najgorszy z możliwych scenariuszy, które mogą spotkać użytkowników głośników z linii HomePod. Zazwyczaj wiąże się to z poważnym problemem. Rozwiązaniem może być odłączenie urządzenia od prądu na 15 sekund i ponowne jego podłączenie. Jeśli to nie pomoże, to warto spróbować resetu do ustawień fabrycznych. W przeciwnym wypadku czeka nas serwis.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij