Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 8 Pro — cena, specyfikacja i co wiemy na długo przed premierą

Google Pixel 8 Pro to flagowiec, którego premiera odbędzie się w drugiej połowie 2023 r. Co wiemy na kilka miesięcy przed debiutem? Na razie znana jest tylko częściowa specyfikacja techniczna. Spodziewajmy się chipu Tensor G3. Natomiast cena Google Pixel 8 Pro powinna być zbliżona do poprzedniego telefonu.

Google Pixel 8 Pro to smartfon, którego premiera dopiero przed nami. Wstępnej zapowiedzi spodziewajmy się już za kilka tygodni. Jednak na właściwy debiut poczekamy dłużej. Jaka będzie cena, specyfikacja techniczna i co jeszcze wiemy na ten moment? Znane informacje zebraliśmy w tym artykule.

Procesor Tensor G3

Google Pixel 8 Pro otrzyma nowy autorski chip giganta z Mountain View. Będzie to procesor Tensor G3, który ukrywa się pod nazwą kodową S5P9865. Na jego temat wiadomo obecnie bardzo niewiele. SoC zapewne powstaje w bliskiej współpracy z Samsungiem i spodziewajmy się, że zaoferuje znacznie więcej udoskonaleń w porównaniu do poprzedniej generacji, gdzie po prostu ich zabrakło. W 2023 r. być może pod tym względem będzie znacznie lepiej.

Google Pixel 8 chip Tensor G3

Aparat z nowym głównym sensorem

Aparat fotograficzny z modelu Google Pixel 8 Pro prawdopodobnie otrzyma nowy główny sensor. Dla porównania w dwóch poprzednich generacjach był to jeden i ten sam Samsung GN1. Spodziewajmy się zostanie on wymieniony na GN2 lub coś innego. Świadczy o tym dodanie wsparcia dla jednej z funkcji powiązanych z HDR, których to GN1 nie wspiera. Do zmiany sensora z pewnością więc dojdzie. Poza tym spodziewajmy się obiektywu ultraszerokokątnego oraz kamery peryskopowej.

Google Pixel 8 Pro cena specyfikacja techniczna co wiemy premiera

Cena Google Pixel 8 Pro pewnie bez zmian

Cena Google Pixel 8 Pro nie jest na razie znana, ale domyślamy się, że firma będzie próbowała utrzymać ją na dotychczasowym poziomie. Tak więc spodziewajmy się, że w Stanach Zjednoczonych nadal będzie to kwota od 899 dolarów. W Europie oczywiście zapłacimy więcej.

Ultrasoniczny skaner linii papilarnych

Google Pixel 8 Pro ma dostać nowy czytnik linii papilarnych, który to zostanie schowany pod ekranem. Będzie on wykonany w technologii ultrasonicznej. Rozwiązanie testowano już w zeszłym roku w modelu 7 Pro. Miał go prototyp o nazwie G10, ale finalnie na wprowadzenie tej technologii się nie zdecydowano. Spodziewajmy się, że ulegnie to zmianie w tym roku.

Premiera jesienią 2023 roku

Premiera smartfona Google Pixel 8 Pro odbędzie się dopiero wczesną jesienią. Pewnie nastąpi to w drugiej połowie września lub pierwszej października. Natomiast w trakcie majowej konferencji I/O 2023 możemy doczekać się zapowiedzi nowych urządzeń i pewnie zostanie ujawniony ich design. Tak było w zeszłym roku i pewnie w tym będzie podobnie, ale o tym przekonamy się dopiero za dwa miesiące.

Specyfikacja techniczna owiana tajemnicami

Specyfikacja techniczna smartfona Google Pixel 8 Pro nie jest na razie znana. Na tego typu informacje jest po prostu zbyt wcześnie i na obecnym etapie są to jedynie spekulacje. Pewnym na razie jest tylko nowy chip Tensor G3. Na więcej szczegółów w tym zakresie przyjdzie nam jednak poczekać, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij