Udostępnij
Tweetnij

Google patentuje soczewki z Androidem

Z opublikowanego kilka dni temu wniosku patentowego wynika, że Google planuje stworzyć specjalną soczewkę działającą najprawdopodobniej pod kontrolą Androida. Ma ona być wstrzykiwana w oko.

Z opublikowanego kilka dni temu wniosku patentowego wynika, że Google planuje stworzyć specjalną soczewkę działającą najprawdopodobniej pod kontrolą Androida. Ma ona być wstrzykiwana w oko.

Jeśli do tej pory uważaliście, że najnowsza technologia jest zbyt inwazyjna, to powinniście poznać pomysł Google na inteligentną soczewkę w naszym oku. Informacja wyciekła z opublikowanego niedawno wniosku patentowego, złożonego do USPTO w 2014 roku przez Andrew Jasona Conrada współpracującego właśnie z Google. Nie będzie to jednak zwykła soczewka…

Google soczewki

Z wniosku patentowego wynika, że wspomniane urządzenie nie będzie zakładane na oko jak standardowa soczewka. Aby taką „zainstalować” potrzebny będzie zabieg chirurgiczny, w ramach którego części urządzenia będą wstrzyknięte użytkownikowi do torebki soczewki. Płyn taki po pewnym czasie miałby twardnieć i tworzyć specjalną powłokę. Google ma nadzieję, że taka soczewka będzie w stanie wyświetlać użytkownikowi niezbędne informacje i będzie współpracowała z różnymi zewnętrznymi sprzętami, takimi jak smartfony czy tablety. Soczewka będzie ładowana z pomocą tajemniczej „zbiorczej anteny”, ale informacje na ten temat nie zostały zawarte we wniosku. W patencie nie wymieniono także pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego będzie działało wspomniane urządzenie, jednak najprawdopodobniej będzie to Android.

Źródło: AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij