Udostępnij
Tweetnij

Apple zwiększa zamówienia układów dla iPhone’ów SE

Digitimes raportuje, że Apple zwiększyło zamówienia na układy dla iPhone’ow SE. I to o ponad milion sztuk. To oznacza, że telefon dobrze się sprzedaje, choć część analityków twierdziło inaczej.

Digitimes raportuje, że Apple zwiększyło zamówienia na układy dla iPhone’ow SE. I to o ponad milion sztuk. To oznacza, że telefon dobrze się sprzedaje, choć część analityków twierdziło inaczej.

Digitimes, które powołuje się na informacje od osób powiązanych z łańcuchami dostaw, raportuje, że Apple w drugim kwartale tego roku zwiększyło liczbę zamówień na układy dla iPhone’ów SE. Początkowo miało to być 3,5-4 mln chipów, ale zamówienie zwiększono do ponad 5 mln. Źródło dodaje, że zamówienia w trzecim kwartale tego roku też powinny wynieść około 5 mln.

iPhone SE

Przy okazji dowiadujemy się, że zamówienia na iPhone’y 6s zostały zmniejszone. Wynika to ze spadku sprzedaży tych modeli smartfonów. Jak dobrze wiemy, w zeszłym kwartale Apple zaliczyło historyczny spadek sprzedaży iPhone’ów. Obecnie wiele osób wstrzymuje się z przesiadką na iPhone’y 6s i czeka na modele 7, które powinniśmy zobaczyć we wrześniu tego roku. Tim Cook zapowiedział w tym tygodniu, że jest na co czekać i firma ma jeszcze wiele innowacji, którymi zamierza zaskoczyć klientów. Podobno do tego stopnia, że będą oni zadawać sobie pytanie: jak wcześniej mogli bez tego żyć?

Obecnie czas realizacji zamówień na iPhone’y SE w polskim sklepie Apple Store wynosi 2-3 tygodnie. Tim Cook w zeszłym tygodniu zapowiedział, że robi co może, aby wkrótce czas ten zmniejszyć.

źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij