iPhone X eksplodował „w trakcie aktualizacji do iOS 12.1”. Apple bada sprawę

iPhone X jednego z użytkowników eksplodował w trakcie wykonywania aktualizacji do iOS 12.1. Tak utrzymuje poszkodowany, choć Apple twierdzi, że uaktualnienie systemu nie mogło być przyczyną zapalenia się feralnego iPhone’a X. Co jest w zasadzie oczywistością. Sprawa jest już badana i możliwe, że z czasem dowiemy, co było powodem eksplozji.

Więcej

Intel XMM 8160 to modem 5G, który Apple umieści w iPhone’ach

Intel XMM 8160 to nowy modem 5G, którym pochwalił się gigant rynku procesorów. Będzie on gotowy dla partnerów w drugiej połowie 2019 roku. Wiemy, że zamierza go wykorzystać także Apple w iPhone’ach. Niestety, jeszcze nie w tych, które zobaczymy we wrześniu. Intel twierdzi, że pierwsze telefony z XMM 8160 pojawią się w 2020 roku.

Więcej

iPhone’y w 2019 roku dostaną nowe anteny. Apple postawi na MPI

iPhone’y w 2019 roku mają dostać anteny oparte na nowej technologii, po którą zamierza sięgnąć Apple. W obecnych modelach bazują one na technologii LCP, a nową jest MPI. Przyszłoroczne iPhone’y mają dostać anteny, które będą połączeniem obu wymienionych rozwiązań. Te MPI Apple ma pozyskiwać od pięciu partnerów.

Więcej

iPhone Xs vs iPhone X. Gdzie szybciej działa Face ID?

iPhone X jest już dostępny na rynku od jakiegoś czasu, ale ten telefon można już uznać za przełomowy chociażby pod względem technologii Face ID. Jeśli zastanawialiście się, jak bardzo szybszy jest iPhone Xs od wersji X, to mamy już dla was odpowiedź. Jeden z serwisów przygotował specjalne wideo prezentujące porównanie.

Więcej

iPhone Xs, Xs Max i Xr z opcją kontroli głębi ostrości w nowej reklamie Apple

iPhone Xs, Xs Max i Xr są już dostępne na rynku. Smartfony te mają wiele ciekawych funkcji. Wśród nich jest między innymi opcja Depth Control, czyli innymi słowy kontrola głębi ostrości. Pozwala ona na dostosowywanie rozmycia tła na danej fotografii. Teraz wspomniana funkcja jest tematem najnowszej reklamy Apple poświęconej iPhone’om.

Więcej

iPhone Xr tak samo szybki jak Samsung Galaxy Note 9 pomimo mniejszej pamięci

iPhone Xr to smartfon, który jest tańszą wersją dzisiejszych telefonów Apple’a. Jest gorszy wydajnościowo niż Xs czy Xs Max, jednak PhoneBuff udowodnił, że prędkością dorównuje jednej z największej konkurencji wśród smartfonów z Androidem. Samsung Galaxy Note 9 nie był w stanie pobić jego wyniku, ale zremisował.

Więcej

iPhone’y 2019 mają dostać Face ID 2.0. Apple już nad tym pracuje

iPhone’y 2019, których ponownie będzie trzy, mają otrzymać udoskonalony mechanizm do rozpoznawania twarzy, czyli „Face ID 2.0”. Dzięki temu przyszłoroczne iPhone’y mają zaoferować bezpieczniejszy i szybciej działającą funkcję. Apple chce zastosować iluminator o większej mocy. To pozwoli zwiększyć skuteczność rozpoznawania.

Więcej

iPhone 5 trafi do pilotażowego programu naprawy przestarzałych sprzętów Apple

iPhone 5 to smartfon, który ma już na koncie ponad 6 lat. Apple w ramach swojej polityki zapoczątkowanej kilka lat temu wpisało produkt na listę urządzeń zabytkowych. Oznacza to, że nie będziemy mogli naprawić go w autoryzowanych serwisach Apple. Pojawił się jednak ciekawy program pilotażowy, który to umożliwia, ale pod pewnymi warunkami.

Więcej

iOS 12.1 zwalnia smartfony iPhone X, 8 i 8 Plus. Apple mówiło niedawno coś innego

iOS 12.1 przynosi niemiłą niespodziankę dla użytkowników smartfonów iPhone X oraz iPhone 8 i 8 Plus. Aktualizacja wprowadza na tych modelach throttling, czyli telefony są zwalniane, gdy ich bateria jest w nienajlepszej kondycji. Apple wcześniej tłumaczyło, że te modele smartfonów mają poprawione akumulatory i powinny być bardziej odporne na te problemy.

Więcej