Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 z 5G – ceny nie mają mocno wzrosnąć, ale Apple je zwiększy

iPhone 12 otrzyma modem 5G. Sugeruje się, że przez to cena wzrośnie. Jednak uznany analityk uważa, że Apple nie podniesie mocno cen względem tegorocznych modeli. Podwyżki mogą być, ale iPhone 12 powinien nie kosztować znacząco więcej od jedenastek. Jednak same koszty produkcji telefonów z iOS będą trochę większe.

iPhone 12 jest obecnie obiektem wielu plotek. Dostarcza je nam także analityk Ming Chi Kuo, który w przeszłości serwował sprawdzone informacje z obozu Apple. Już wcześniej pojawiały się informacje, że ceny pójdą w górę. Spowodowane będzie to m.in. implementacją modemów 5G, co ma być jednym z głównych czynników napędzających sprzedaż.

Cena może być wyższa i to w zasadzie wydaje się być pewnym. iPhone 12 dostanie modemy 5G i w ten sposób wzrosną koszty produkcji. Szacuje się, że nowe komponenty, które będą potrzebne, spowodują, że Apple zapłaci za produkcję jednego telefonu od 30 do 100 dolarów więcej. Jednak same podwyżki cen dla klientów wcale nie muszą być tak duże.

iPhone 12 cena kiedy premiera Apple 5G plotki przecieki wycieki

iPhone 12 Pro Max może być bardzo drogim smartfonem

Modelem premium będzie iPhone 12 Pro Max, który to może trafić na rynek wyłącznie z modemem 5G. Ten telefon będzie drogi i to jest pewne. W Polsce zapłacimy za ten model pewnie co najmniej 6 tysięcy złotych, o ile nie więcej. Niestety, Apple nie jest firmą, która ochoczo schodzi z marży.

Premiery iPhone’ów 12 spodziewamy się dopiero we wrześniu 2020 roku. Wcześniej, bo w marcu, ma zadebiutować model, który zastąpi ósemkę. Przed nami jeszcze wiele informacji i przecieków. Do premiery pojawi się ich jeszcze sporo.

Przeczytaj także: AirPods – triki i funkcje, które warto znać

źródło:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij