Dział: Aplikacje na iOS

Facebook

Facebook rozpoczął kolejne testy. Tym razem w serwisie pojawi się przycisk łapki w dół. Nie będzie on jednak działał tak, jak w przypadku przycisków Lubię to, Wow czy Przykro mi. Będzie spełniał za to całkowicie inną funkcję. Aktualnie jest on widoczny dla niewielkiej grupy Amerykanów. Nie wiadomo, czy trafi do stałej wersji.

emoji

Emoji 11.0 jest już prawie gotowe. Pojawiła się lista obrazków, które zostaną dodane w ramach nowej aktualizacji. Obrazki pojawią się na naszych smartfonach dopiero w połowie tego roku, ale już wiemy, co nas mniej więcej czeka. Lista składa się ze 157 zaakceptowanych już grafik. Znajdą się na nich między innymi hipopotam, szop, łyse głowy czy piracka flaga.

Telegram X znika z App Store

Telegram oraz nowa aplikacja tych samych twórców o nazwie Telegram X zostały usunięte przez Apple’a z App Store. Pavel Durov, CEO i założyciel Telegrama zabrał w tej sprawie głos na Twitterze. Gigant z Cupertino znalazł coś, co określono mianem niewłaściwej zawartości w aplikacji i dlatego programy zostały wyrzucone.

mObywatel na iOS w Apple App Store

mObywatel na iOS jest już dostępny do pobrania na iPhone’y w sklepie z aplikacjami Apple’a. Aplikacja trafiła do App Store ze sporym opóźnieniem względem wersji na Androida. Jak to jednak mówią, lepiej późno niż wcale. mObywatel na iOS daje dostęp do funkcji mDokumenty, ale na ten moment jest to tylko mTożsamość.

Apple CarPlay iOS 10.3 beta

WhatsApp Messenger w wersji na iOS miał możliwość korzystania z systemu Apple CarPlay, ale jedynie poprzez integrację z Siri. Teraz najnowsza aktualizacja wprowadza oficjalne wsparcie dla systemu. W ten sposób asystent automatycznie będzie mógł powiadomić użytkownika o tym, że dostał on wiadomość, a później ją odczytać.

Instagram

Instagram doczekał się nowej funkcji o nazwie status aktywności. Tym razem jest to informacja o obecności użytkowników. W ten sposób, z poziomu modułu Direct Messages, będzie można sprawdzić, kiedy znajomi ostatnio przebywali w tej aplikacji i czy są aktualnie aktywni. Na szczęście, istnieje prosty sposób na wyłączenie tej opcji.

YouTube na iOS Dark Mode ciemny motyw Dark Theme

YouTube 13.01 na urządzenia z systemem iOS został udostępniony wczoraj. Co ciekawe, w tej wersji aplikacji pojawia się tryb Dark Theme, czyli ciemny motyw, który od jakiegoś czasu dostępny jest w YouTubie z poziomu przeglądarki. Niestety, dostęp do funkcji oferowany jest dla nielicznych. Google prowadzi na razie testy.