Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z Live View opartym na AR dla nowych iPhone’ów i Androidów

Google Maps dostały funkcje oparte na AR w becie już wcześniej. Teraz dostępność tej opcji jest rozszerzana, a jej nazwę zmieniono na Live View. Google wyjaśnia, że funkcja trafia na do aplikacji Mapy na nowsze smartfony z Androidem i iPhone’y, które są zgodne z ARKit oraz ARCore. Live View nadal jest w fazie beta.

Google Maps oferuje od jakiegoś czasu funkcje oparte na AR, gdzie można skorzystać w aplikacji z możliwości rzeczywistości rozszerzonej. Początkowo Live View, bo tak nazywa się teraz ta opcja, mogli użytkować Lokalni przewodnicy i właściciele Pixeli. Teraz dostępność rozwiązania rozszerzana jest o nowsze iPhone’y oraz smartfony z systemem Android.

Live View z aplikacji Google Maps będzie można używać na tych iPhone’ach i smartfonach z Androidem, które są zgodne z ARKit oraz ARCore, które to ostatnio zmieniło nazwę. Wystarczy włączyć Mapy, poszukać lokalizacji do pieszej wędrówki i dotknąć niebieski przycisk. Tam pojawi się nowa opcja. Oczywiście, po warunkiem, że została już wam udostępniona.

Live View z Google Maps nadal w wersji beta

To, że Live View będzie teraz szerzej dostępne, wcale nie oznacza, że funkcja wyszła z fazy beta. Aplikacja Google Maps oferuje do niej szerszy dostęp, ale nadal jest to technologia znajdująca się na etapie rozwoju. Prace nad nią nie zostały jeszcze sfinalizowane. Co nie zmienia faktu, że teraz będzie mogło z niej skorzystać więcej osób.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij