Udostępnij
Tweetnij

Google Maps – raporty z dróg trafią na iPhone’y i są nowe opcje

Google Maps jakiś czas temu na telefonach z Androidem dostało funkcję raportowania wypadków i innych zdarzeń. Teraz raporty z dróg trafiają także do aplikacji na iPhone’y. Ponadto Mapy Google dostaną nowe opcje w przypadku zgłoszeń. Użytkownicy będą mogli wybierać wśród czterech nowych incydentów drogowych.

Google Maps jakiś czas temu na urządzeniach z systemem Android otrzymało raporty z dróg. W ten sposób użytkownicy mogli zgłaszać informacje o sytuacjach na trasie, jak wypadkach i podobnych incydentach drogowych. Teraz firma poinformowała, że rozszerza dostępność funkcji o iPhone’y. Właściciele telefonów z iOS również będą mogli korzystać z takich opcji. Na tym jednak nie koniec.

Mapy Google Maps raporty z dróg iPhone Android iOS raportowanie wypadków

Raporty z dróg w Google Maps z nowymi opcjami

Google doszło do wniosku, że czas zwiększyć dostępność opcji dla raportowania wypadków. Pojawią się cztery nowe. Są to: budowy, zamknięcia pasów, pojazdy oraz obiekty na drodze, jak na przykład śmieci. W ten sposób użytkownicy aplikacji Mapy będą wiedzieć dokładniej, czego mogą spodziewać się na danej trasie. Oczywiście, pod warunkiem, że wykaże się społeczność. Powyżej widzicie animacje, która prezentuje działanie funkcji na iPhone’ach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij