Udostępnij
Tweetnij

iPhone 2019 z Apple A13 ma znacząco wyprzedzać konkurencję

iPhone 2019 otrzyma procesor Apple A13. Nowe informacje na temat tego układu SoC sugerują, że firma z Cupertino znacząco zwiększy przewagę nad konkurencją. Pojawi się nowy, bardzo wydajny GPU. Apple A13 ma również zwiększyć możliwości CPU pod kątem wydajności wielu rdzeni. Premiera iPhone’ów na 2019 rok już we wrześniu.

iPhone 2019 ma otrzymać procesor nowy procesor Apple A13. Jego produkcja już się rozpoczęła. Wiemy, że wytwarzaniem zajmuje się ponownie TSMC. Teraz dowiadujemy się, że ma on zaoferować naprawdę dużą moc, co pewnie pozwoli na zwiększenie przewagi nad układami stosowanymi w smartfonach z Androidem.

Apple A13 ma dostać nowy, bardzo wydajny układ GPU, który będzie odpowiadał za obliczenia graficzne. Zwiększona zostanie także wydajność CPU w przypadku użycia wielu rdzeni. Nie wiadomo jeszcze, w jak dużym stopniu, ale pewnie różnica będzie większa od tej dzielącej A12 od A11. W tym ostatnim przypadku firma z Cupertino nie zdecydowała się na drastyczne zwiększenie mocy. W iPhone’ach na 2019 rok może być inaczej. Źródło informacji uważa, że układy SoC stosowane w smartfonach z Androidem pozostaną rok w tyle.

Apple A13 Samsung TSMC procesory SoC iPhone 2019 kiedy premiera plotki przecieki wycieki

Każdy iPhone 2019 powinien dostać procesor Apple A13

Domyślamy się, że każdy iPhone 2019 otrzyma układ Apple A13. Podobnie było w zeszłym roku, gdzie każdy z trzech modeli, niezależnie od ceny, dysponował tym samym procesorem. Różnice pewnie będą występować na poziomie rozmiaru pamięci operacyjnej RAM. Tak też było w zeszłym roku.

Szczegóły procesora Apple A13 dla iPhone’ów na 2019 rok nie są jeszcze znane. Wiadomo, że SoC powstaje w 7 nm procesie litograficznym, który ulepszono. Jednak detale samego układu są tajemnicą. Możliwe, że poznamy je jeszcze przed wrześniową premierą.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij