Udostępnij
Tweetnij

Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje, które warto znać

Nowy Messenger został udostępniony kilka miesięcy temu. Facebook stworzył minimalistyczny komunikator, ale tam ciągle zawiera różne ciekawe funkcje. W tym artykule zebraliśmy dla was najciekawsze triki i sztuczki w aplikacji nowy Messenger. Tryb ciemny to nie wszystko. W treści znajdziecie kilka innych funkcji, których możecie nie znać.

Facebook był kiedyś jedyną aplikacją, jaką mogliśmy pobrać na swoje smartfony. Serwis bardzo szybko się jednak rozrósł i niewielu już pamięta, że kiedyś mogliśmy wysyłać wiadomości jedynie w tej aplikacji. Później powstał Messenger, który od czasu swojego debiutu otrzymał masę nowych funkcji. O wielu z pewnością słyszeliście, o innych pewnie nie wiecie. Niektóre są dostępne jeszcze wyłącznie w wybranych krajach. Wybraliśmy 10 najciekawszych opcji, jakie dostępne są w komunikatorze nowy Messenger.

Rozmowa poprzez Messenger.com

Facebook stanowi stronę, która ma w sobie mnóstwo informacji, które niespecjalnie są nam potrzebne między innymi podczas pracy. Ekipa Zuckerberga postanowiła zatem zaradzić temu i wprowadziła osobną opcję Messenger.com. Widoczne są w niej jedynie rozmowy z różnymi innymi funkcjami, ale bez walla. Nie mamy zatem zatrzęsienia informacji, a wyłącznie opcję konwersacji i ewentualnego dopasowywania tych konwersacji. Do przeglądarkowej wersji Messengera możemy zalogować się poprzez Messenger.com lub poprzez konwersację – wybierając w wyszczególnionej rozmowie na Facebooku listę opcji, w pierwszej kolejności pojawi się opcja przełączenia konwersacji do poziomu Messenger.com.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Tryb ciemny

Tryb nocny to stosunkowo nowa sprawa i nie włączymy jej tak najzwyczajniej w świecie poprzez opcję. Można go za to włączyć, jeżeli spełnimy w sumie jeden podstawowy warunek. Wystarczy w oknie konwersacji (jakiejkolwiek) wysłać emoji księżyca, a następnie przejść do opcji komuikatora Meesemger. Pojawi się tam przełącznik z trybu dziennego na tryb ciemny.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Tworzenie grup

Facebook Messenger umożliwia również tworzenie grup. Można to robić w bardzo prosty sposób. Wybieramy po prostu opcję nowej konwersacji, a następnie pojawi się nam lista osób. Możemy wybrać kilka osób z listy i stworzyć grupową konwersację. Później istnieje również opcja dostosowywania takiej konwersacji, łącznie z opcją określenia jej jako tajna konwersacja z szyfrowaniem end-to-end dla wszystkich konwersacji mobilnych. Pojawia się wtedy jako druga konwersacja z daną osobą czy grupą.

Wysyłanie wideo

Messenger ma również opcję wysyłania kilkunastosekundowego wideo w konwersacji. W tym celu wybieramy opcję aparatu, następnie nagrywamy wideo przytrzymując przycisk pośrodku. Nagrane wideo możemy dostosowywać do swoich potrzeb – między innymi dokładać do niego naklejki czy napisy. Tak stworzone wideo po prostu wysyłamy do innego użytkownika.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Opcja rozmów i wideorozmów

Często bywa i tak, że mamy znajomego na liście, do którego nie mamy numeru telefonu, ale z którym pilnie potrzebujemy porozmawiać. Możemy wtedy skorzystać z opcji rozmowy telefonicznej lub wideorozmowy poprzez Messengera. W tym celu wystarczy, że wejdziemy w okno konwersacji z taką osobą, a na górze znajdziemy ikonę słuchawki i ikonę kamerki odpowiadające za takie rozmowy. Wciśnijcie ją i voila! Dzwonicie do zainteresowanego. Opcja jest przydatna również na wyjazdach zagranicznych, kiedy nie chcecie wydawać sporych pieniędzy, a macie połączenie Wi-Fi.

Opcja pokazywania lokalizacji

Facebook Messenger ma również opcję udostępniania naszej lokalizacji. Przypuśćmy, że jedziecie na spotkanie ze znajomym, ale nie potraficie określić, jak długo zajmie wam ta podróż, ale chcecie, by znajomy wiedział, gdzie jesteście. Wystarczy, że wejdziecie w okno konwersacji, następnie wciśniecie czterokropkowe menu na dole ekranu, a pojawi się opcja udostępniania lokalizacji. Jeżeli macie zablokowaną opcję udostępniania lokalizacji dla danej aplikacji możecie po prostu wyłączyć ją po pojawieniu się powiadomienia na ekranie. Wtedy macie możliwość udostępniania lokalizacji na określony przez siebie czas.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Granie w gry ze znajomymi

Facebook Messenger to nie tylko konwersacje. Aplikacja umożliwia również grę ze znajomymi. Aby to zrobić wystarczy włączyć wspomniane wcześniej, czterokropkowe menu, a następnie wybrać opcję Gry. Na liście pojawią się różnego rodzaju pozycje, w które możecie razem pograć. Przykładem może być tutaj chociażby Quiz Planet czy Ludo Club.

Widoczność

Nowy Messenger jest również bardzo angażującą aplikacją i często piszą do nas osoby spoza pracy podczas naszej pracy. Jeżeli nie chcecie, aby inni widzieli, że jesteście aktywni, możecie łatwo to zmienić. Po prostu wejdźcie w swój profil, a na liście opcji znajdziecie pole Status Aktywności. Przesuńcie suwak, a następnie zielona kropka oznaczająca waszą aktywność zniknie z pola waszego profilu u innych użytkowników.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Opcja wysyłania muzyki

Facebook Messenger ma również opcję wysyłania plików muzycznych poprzez Apple Music lub Spotify. Można to zrobić w prosty sposób. Wystarczy, że uruchomicie czterokropkowe menu, a następnie w drugim rzędzie ikon znajdziecie opcję Spotify lub Apple Music (w zależności od tego, z jakiej usługi korzystacie). Po jej wciśnięciu pojawi się wyszukiwarka utworów. Po wybraniu można taki utwór po prostu wysłać do innego użytkownika.

Nowy Meesenger najciekawsze triki sztuczki ukryte funkcje opcje Facebook jak odblokować tryb ciemny

Przypomnienia

Facebook Messenger ma do zaoferowania również opcję przypomnień. Przypomnienie możemy ustawić również używając czterokropkowego menu na dole ekranu konwersacji. Pojawi się ikona dzwonka z podpisem Plany. Po jej wciśnięciu pojawi się opcja wpisania godziny i daty dla danego przypomnienia. Po ustawieniu przypomnienie zostanie na przypięte do naszej konwersacji. Możemy wtedy ustawić nazwę dla danego planu. Plan możemy podejrzeć wciskając w ukazujące się okno. Wtedy pojawi się między innymi opcja usunięcia planu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z lutego

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij