Udostępnij
Tweetnij

Huawei P20 Lite i Y9 też dostaną system Android Pie z EMUI 9.0

Huawei P20 Lite i Y9 to dwa kolejne, tym razem tańsze smartfony Chińczyków, które załapią się na aktualizację do systemu Android Pie z EMUI 9.0. Indyjski oddział firmy już szuka beta testerów. Za jakiś czas EMUI 9.0 z nowym Androidem powinno zostać wydane dla użytkowników Huawei P20 Lite i Y9 w stabilnej wersji.

Huawei P20 Lite to dosyć popularny smartfon w naszym kraju. Jeśli jesteście właścicielami tego urządzenia, to mamy dobre wieści. W drodze dla was jest system Android Pie z EMUI 9.0. O planach aktualizacji poinformował indyjski oddział firmy, który już szuka beta testerów. Również wśród właścicieli modelu Y9.

Indyjscy właściciele Huawei P20 Lite i Y9 mogą pobrać aplikację Beta (link) i następnie dołączyć do programu pilotażowego. W ten sposób będą mogli przetestować system Android Pie z EMUI 9.0 przed aktualizacją dla wszystkich. Oczywiście, godząc się na ewentualne problemy, ale po to są beta testy, aby je wyłapać. Producent liczy na feedback.

Huawei P20 Lite Y9 kiedy aktualizacja Android Pie z EMUI 9.0 beta

Huawei P20 Lite z Polski też dostanie EMUI 9.0 z systemem Android Pie

Program pilotażowy ogłoszono w Indiach, ale egzemplarze Huawei P20 Lite z Polski również dostaną aktualizację do systemu Android Pie z EMUI 9.0. Oczywiście, na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi. Program pilotażowy potrwa pewnie z kilka tygodni i dopiero po jego zakończeniu zostanie udostępniona aktualizacja dla wszystkich. Ta pewnie i tak będzie udostępniana regionami.

Android Pie z EMUI 9.0 trafił już na całkiem sporo smartfonów firmy. Cieszy więc, że producent nie zapomniał także o Huawei P20 Lite. Część właścicieli pytało nas, kiedy oczekiwać aktualizacji. Teraz coś w tym temacie się ruszyło.

Zobacz także: Nowy Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij