Dział: iPad

Apple iPad Pro Face ID iOS 11.3 beta

iPad Pro w wersji z Face ID powstaje, o czym wspominaliśmy wam już w zeszłym roku. W systemie iOS 11.3 beta 1, który udostępniono testerom w tym tygodniu, deweloperzy aplikacji dostrzegli referencje w kodzie, które miałyby potwierdzać to urządzenie. Jeden z deweloperów twierdzi jednak, że nazwa “Modern iPad” wcale nie oznacza, że jest to nowy tablet.

Apple Pencil iPad Pro

iPad Pro jest bohaterem dwóch nowych reklam. Gigant z Cupertino zachwala w nich nowe opcje, które wprowadzono w systemie iOS 11. Pierwszą z nich są nowe możliwości z zakresu tworzenia notatek, m.in. z wykorzystaniem ołówka Apple Pencil. Drugą są funkcje AR, które bazują na platformie ARKit.

Apple iPad 2018

iPad z 9,7″ ekranem został odświeżony w tym roku. Jego cenę obniżono względem modeli Air, ale i specyfikacja techniczna w tym przypadku nie powala. Tymczasem Apple rozważa wprowadzenie do oferty jeszcze tańszego tabletu. Ten ma zadebiutować w sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku i będzie kosztować mniej niż 300 dolarów.

Apple iPad Pro 2018 Face ID iOS 12 iPhone X

Apple rozpoczęło prace nad nowym tabletem. To iPad Pro na 2018 rok, który ma dostać rozwiązania zaczerpnięte ze smartfona iPhone X. Urządzenie ma otrzymać ekran z bardzo wąskimi ramkami i zostanie pozbawione przycisku Początek. W zamian pojawi się kamera TrueDepth, która zapewni wsparcie dla Face ID.

Apple iPad iOS 11

Apple opublikowało kilka ciekawych filmów mających za zadanie pokazać, jak proste będzie korzystanie z tabletów iPad z zainstalowanym systemem iOS 11. Na liście filmów znalazły się takie, które promują wykorzystanie Apple Pencil, a także poszczególne aplikacje. Jak widać, iPad będzie miał wkrótce wiele ciekawych możliwości.

Nowy Microsoft Surface Pro

Microsoft zgapia od Apple czy Apple od Microsoftu? Ryan Gavin, który szefuje działowi Surface’a twierdzi, że to iPad Pro jest wzorowany na tabletach giganta z Redmond. Twierdzi również, że Microsoft nie musi wzorować się na pomysłach firmy z Cupertino, a seria Surface została stworzona na prośbę samych użytkowników, nie na zasadzie odpowiedzi na tablety iPad.

Apple iPad Pro 10.5 iFixit

iPad Pro 10.5 cala, który zaprezentowano na początku zeszłego tygodnia, trafił w ręce specjalistów z iFixit. Czy, już tradycyjnie, rozebrali urządzenie na drobny mak i następnie przyjrzeli się jego możliwościom z zakresu naprawy. Tutaj bez niespodzianek i nowy iPad Pro pod tym kątem wygląda tak słabo, jak i inne tablety Apple’a.