Udostępnij
Tweetnij

Garść nowości w WhatsApp. Co nowego szykuje w komunikatorze Meta?

WhatsApp to komunikator, który Meta cały czas rozwija. W drodze są kolejne nowości, które obecnie znajdują się na etapie testów.

WhatsApp to komunikator, który Meta cały czas rozwija. W drodze są kolejne nowości, które obecnie znajdują się na etapie testów. Co nowego firma szykuje z myślą o popularnej aplikacji? W przygotowaniu są m.in. nowe opcje z zakresu formatowania tekstu oraz ankiety, które będzie można umieszczać w kanałach.

Wśród nowości z WhastApp nowe opcje formatowania tekstu

Pierwszą z nowości, nad którą pracuje Meta są nowe opcje z zakresu formatowania tekstu. Po raz pierwszy taka funkcjonalność została wprowadzona do komunikatora blisko dekadę temu, bo w 2016 r. Teraz zostanie wzbogacona w nowe elementy. Obecnie trwa program pilotażowy i dotyczy to zarówno wersji na Androida jak i iOS.

garść nowości WhatsApp co nowego komunikator Meta
Wśród nowości w WhatsApp są nowe opcje formatowania tekstu

Nowe opcje z zakresu formatowania tekstu znajdują się w poglądowej wersji aplikacji na Androida z numerkiem 2.24.2.9. Natomiast w przypadku bety na iOS jest to wydanie 23.21.1.75. Wśród nowych znaczników są ’>’ (do wyróżniania części wiadomości) oraz ’-’ lub '*’ (tworzenie list). Podgląd widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym.

Ankiety w kanałach

WhatsApp ma również od jakiegoś czasu ankiety. Jednak taka funkcjonalność nie jest dostępna we wszystkich miejscach aplikacji. Wkrótce sondy będą dostępne również w kanałach i ich działanie będzie zbliżone do tego, co znamy z konwersacji 1 na 1 czy grupy w komunikatorze. Testy trwają co najmniej od listopada.

garść nowości WhatsApp co nowego komunikator Meta
Co nowego Meta szykuje dla WhastApp? Są to m.in. ankiety w kanałach

Meta zadbała tutaj o prywatność, a więc każdy oddaje poszczególne głosy anonimowo i wyświetlane są tylko ogólne wyniki z podsumowaniem. Nowość pojawiła się w aplikacji WhatsApp w wydaniu beta z numerkiem 2.24.2.11. Niestety nie jest to jeszcze ogólnodostępna funkcja i pojawia się tylko u części testerów. Ponadto z ich opinii wynika, że wymaga jeszcze dopracowania oraz pojawiają się pewne błędy.

Co nowego Meta dodała w popularnym komunikatorze

Meta w ostatnim czasie nie próżnuje i dodała do WhastApp wiele nowych funkcji. Wśród nich były długo wyczekiwane opcje, w tym związane z obsługą zdjęć oraz filmów w wyższej jakości HD, o którą prosili użytkownicy od dawna.

Wspomniane wyżej opcje obecnie znajdują się na etapie testów. Na razie nie wiadomo, kiedy firma planuje wprowadzić je do stabilnej wersji aplikacji. Pewnie nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni, a o ostatecznej formie zdecydują opinie zebrane od użytkowników w trakcie trwania programu pilotażowego. Na razie nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij