Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Edge 122 dostępny. Co nowego z aktualizacją?

Microsoft Edge 122 to najnowsza wersja popularnej przeglądarki internetowej. Co nowego wprowadza aktualizacji aplikacji? Nowości nie brakuje. Najważniejszą z uaktualnienia Microsoft Edge 122 wydaje być się narzędzie Screenshot, które zastępuje dotychczasową funkcję do przechwytywania zrzutów ekranowych.

Microsoft Edge 122 to najnowsza aktualizacja popularnej przeglądarki internetowej, która jest w ujęciu globalnym na drugim miejscu po Google Chrome. Aplikacja wprowadza pewne nowości oraz udoskonalenia dotychczasowych funkcji. Zobaczmy, co nowego wprowadza to wydanie.

Wśród nowości z Microsoft Edge 122 narzędzie Screenshot

Aktualizacja Microsoft Edge 122 wprowadza nowe narzędzie Screenshot, które zastępuje dotychczasowe od obsługi zrzutów ekranowych o nazwie Web Capture. W opisie nowej funkcji na stronie firmy czytamy następujące słowa.

Microsoft Edge 122 co nowego aktualizacja
Co nowego w Microsoft Edge 122? Wśród nowości narzędzie Screenshot.

Microsoft Edge zmienia Web Capture poprzez zmianę ikony i zmieniono nazwę tej funkcji na „Screenshot”. Użytkownicy mogą z łatwością korzystać z treści z internetu, wykonując zrzut ekranu całej strony lub jej wybranego obszaru. Mogą oznaczyć zrzut ekranu wykonany rysikiem lub zrobić to później. Administratorzy mogą kontrolować dostępność za pomocą zasady WebCaptureEnabled.

Przeglądarka pozwala również ukryć przycisk paska bocznego. Jest to możliwe z poziomu panelu z ustawieniami aplikacji.

Co nowego wraz z aktualizacją

Na tym nie koniec nowości oraz zmian w Microsoft Edge z numerkiem 122. Firma w oficjalnym changelogu wspomina również o:

  • Przeniesiono wskaźnik zarządzanej witryny (ikona teczki) na ikonę kłódki w omniboksie paska adresu. W tym miejscu użytkownicy znajdą dodatkowe szczegóły.
  • Wycofano funkcję ulepszania obrazu, co firma tłumaczy zwiększeniem komfortu dla użytkowników przeglądarki internetowej.
  • Usługa zarządzania Microsoft Edge zapewnia teraz administratorom możliwość ustawiania zalecanych zasad, co pozwala użytkownikom końcowym na zastąpienie zasad administratora.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że pola tekstowe PDF i wartości rozwijane były renderowane dwukrotnie dla określonych plików podczas korzystania ze wbudowanego czytnika PDF przeglądarki obsługiwanego przez narzędzie Adobe Acrobat.
  • Usunięto problem objawiający się tym, że drukowanie niektórych plików PDF w trybie poziomym z opcją „dopasuj do obszaru wydruku” powodowało nieprawidłowe drukowanie.
  • Rozwiązano pewne problemy dotyczące błędów oraz poprawiono wydajność.

Aktualizacja do Microsoft Edge 122 jest już dostępna i można ją pobrać na komputery z systemami operacyjnymi Windows 10 i 11, macOS oraz Linux. W celu wprowadzenia zmian wymagane jest ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej. Informacje o ewentualnych poprawkach błędów związanych z zabezpieczeniami nie są na razie i na oficjalnej stronie nie umieszczono jeszcze o nich żadnych informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: Microsoft

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij