Udostępnij
Tweetnij

Google Maps i tryb samochodowy. Funkcja ma wkrótce zniknąć

Google Maps ma specjalny tryb samochodowy, ale wygląda na to, że taka funkcja wkrótce zniknie. Wskazują na to wzmianki w kodzie aplikacji z numerkiem 14.52. Rozwiązanie ma zostać pogrzebane w niedługim czasie. Wygląda na to, że tryb samochodowy z Google Maps zniknie jeszcze w pierwszym kwartale 2024 r.

W 2022 r. ogłoszono, że tryb samochodowy z Asystenta odchodzi do lamusa. Teraz dowiadujemy się, że podobny los czeka również aplikację Google Maps na urządzenia z Androidem. Sugerują to wzmianki w kodzie oprogramowania, których doszukał się serwis źródłowy. Te jasno wskazują na to, że funkcja wkrótce ma zostać pogrzebana.

Google Maps ma stracić tryb samochodowy w lutym

W aplikacji Google z numerkiem 14.52 doszukano się w kodzie wzmianek o tym, że funkcja ma zostać porzucona w lutym 2024 r. i będzie to komunikowane specjalną informacją, która wyświetl się w trakcie próby uruchomienia opcji. Co w zamian? To również jest już jasne.

Google Maps ma stracić dedykowany tryb samochodowy w lutym 2024 r.
Google Maps ma stracić dedykowany tryb samochodowy w lutym 2024 r.

Kolejny komunikat z Google Maps ma mówić o tym, że użytkownik może skorzystać z Asystenta na inne sposoby w trakcie prowadzenia pojazdu. W tym celu w czasie nawigacji trzeba dotknąć mikrofonu i następnie będzie można wykonać połączenie, odtwarzać multimedia czy odczytać wiadomość.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko się z tym pogodzić. Dedykowany tryb samochodowy został wprowadzony kilka lat temu. Wygląda jednak na to, że jego dni są już policzone.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij