Udostępnij
Tweetnij

Czy znasz te ukryte funkcje i wskazówki z Messengera?

Messenger to bardzo popularny komunikator, ale czy znacie wszystkie jego opcje? Wybraliśmy najlepsze wskazówki i ukryte funkcje dla tej aplikacji, które z pewnością warto znać. Dzięki temu codzienne korzystanie z Messengera będzie wygodniejsze oraz prostsze.

Messenger to wszechstronny komunikator, który skrywa ciekawe opcje. Zmiana ikony domyślnej reakcji czy wyłączenie zachowywania zdjęć oraz wideo? To możliwe. Zobaczmy sobie najlepsze wskazówki oraz ukryte funkcje z popularnej aplikacji.

Wyciszamy powiadomienia z konkretnego czatu

Messenger może nas wręcz bombardować powiadomieniami, ale tak naprawdę możemy nimi w wygodny sposób zarządzać i wcale nie musimy wyłączać notyfikacji dla całej aplikacji. Chcąc to zrobić wybiórczo, przechodzimy do danego czatu i stukamy w osobę lub grupę powyżej. Następnie dotykamy dzwoneczek oraz wskazujemy jedną z dostępnych tu opcji.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Wyłączamy status online

Komunikator Messenger daje znać naszym znajomym, że jesteśmy dostępni online. Na szczęście możemy to przed wszystkimi ukryć, co jest bardzo proste. W tym celu należy dotknąć w aplikacji własny awatar i w ustawieniach wskazujemy Status aktywności. Następnie wyłączamy opcję Informuj o swojej aktywności.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Zmieniamy domyślny przycisk reakcji

Facebook w Messengerze pozwala wysyłać łapkę i jest to domyślna akcja dla każdego czatu. Dla każdego z nich można jednak ustawić inną. Chcąc to zrobić, udajemy się do profilu danej osoby i dotykamy opcję Emoji. Następnie wybieramy jedną z emotek dostępnych na liście.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Aktywujemy tryb znikających wiadomości

Messenger pozwala aktywować tryb znikających wiadomości. Będą one usuwane w danym czacie do momentu jego opuszczenia. Jak to włączyć? W bardzo prosty sposób. W oknie wybranej konwersacji należy przyłożyć palec i bez puszczania przesunąć go do góry. Po chwili przywita nas komunikat z informacją widoczną poniżej.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Dezaktywujemy zapisywanie zdjęć i filmów

Aplikacja Messenger stara się nas uszczęśliwić i zapisuje wszystkie obrazy oraz filmy, które przesyłają do nas znajomi. Na szczęście można się tego pozbyć. W tym celu trzeba po stuknięciu własnego awatara wskazać w ustawieniach opcję Zdjęcia i multimedia. Potem należy wyłączyć Zapisuj zdjęcia i filmy.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Zarządzamy widocznością relacji

Relacje zyskały popularność na Instagramie i zawitały także do Facebooka. Messenger pozwala zarządzać ich widocznością. Chcąc to zmienić należy udać się do sekcji z ustawieniami własnego konta i wskazać opcję Prywatność. Następnie do Odbiorcy relacji. W tym miejscu można w dosyć szerokim zakresie zdecydować o tym, kto ma widzieć udostępniane relacje, a kto w ogóle nie powinien ich ujrzeć.

komunikator Messenger najlepsze wskazówki ukryte funkcje

Przeczytaj także: Najlepsze triki dla poczty Gmail

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij