Udostępnij
Tweetnij

iOS 17 — najlepsze ukryte funkcje i triki na iPhonie

iOS 17 beta to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wprowadza liczne zmiany. Apple nie powiedziało w trakcie prezentacji o wszystkim. Wybraliśmy dla was najlepsze ukryte funkcje oraz triki z iOS 17 beta, które znajdują się w systemie. Zobaczmy sobie, jakie nowe opcje z pewnością warto poznać.

iOS 17 beta to duża aktualizacja dla iPhone’ów, która obecnie jest dostępna w wersji poglądowej. Wprowadza ona liczne nowości oraz udoskonalenia. W tym artykule wybraliśmy najciekawsze ukryte funkcje i triki, które producent przemilczał w trakcie prezentacji. Zobaczmy sobie, co skrywa nowe oprogramowanie dla telefonów Apple.

Tworzenie własnych naklejek ze zdjęć

iOS 17 beta otrzymało bardzo ciekawą nowość w aplikacji Zdjęcia. Jest nią możliwość tworzenia animowanych naklejek na podstawie motywów z fotografii. W tym celu trzeba tylko wybrać palcem interesujący nas motyw na zdjęciu i następnie wskazać opcję tworzenia nalepki, która trafi do galerii. W tym miejscu można dodać potem do niej jeden z efektów.

iOS 17 beta animowane naklejki zdjęcia

Zmiana rozmiaru fontu zegara na zablokowanym ekranie

Apple w iOS 17 beta dodało nową opcję dla edycji zablokowanego ekranu, które wprowadzono już w zeszłym roku. Jest to możliwość zmiany rozmiaru fontu zegara. Możliwe to jest za sprawą nowego suwaka po wybraniu zegara. Rozmiar można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od własnych preferencji.

iOS 17 beta najlepsze ukryte funkcje triki iPhone

Automatyczne czyszczenie kodów weryfikacyjnych w iOS 17 beta

Często na iPhone’ach korzystamy z uwierzytelniania dwuskładnikowego, co wiąże się na przykład z koniecznością podania kodu otrzymanego SMS-em lub mailem. Wypełniamy stosowane pole, ale takie wiadomości potem niepotrzebnie pozostają w skrzynce. Apple w iOS 17 beta dodało opcję, która pozwala na automatyczne ich usuwanie. Nowa funkcja nazywa się Usuwaj automatycznie i można ją znaleźć w sekcji Opcje haseł w ustawieniach.

iOS 17 beta najlepsze ukryte funkcje triki iPhone

Lepsze przeglądanie prywatne w Safari

iOS 17 beta wprowadza także liczne ulepszenia w zakresie przeglądania prywatnego w Safari. Po pierwsze dodano blokowanie urządzenia w tym trybie, gdy telefon nie jest używany. Następnie mamy zaawansowaną ochronę, która skuteczniej chroni nas w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej. Ponadto zwiększono kontrolę nad rozszerzeniami oraz zapewniono lepszą ochronę w usłudze Przekazywanie prywatne iCloud.

iOS 17 beta najlepsze ukryte funkcje triki iPhone

Pingowanie Apple Watcha z poziomu centrum sterowania

Wraz z aktualizacją iOS 17 pojawia się niewielkie, ale ciekawe usprawnienie dla możliwości odnajdywania zagubionego zegarka Apple Watch. Teraz można go spingować bezpośrednio z poziomu nowego kafelka w centrum sterowania na iPhonie, co z pewnością jest fajnym udogodnieniem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i opcje dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij