Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

AirPods Pro to słuchawki bezprzewodowe, które Apple wprowadziło do sprzedaży dwa lata temu. Czy jednak znacie ich wszystkie ukryte funkcje? W tym artykule znajdziecie najciekawsze triki, wskazówki oraz sztuczki dla słuchawek z logo nadgryzionego jabłka. Warto je poznać i użytkować.

AirPods Pro są dostępne w ofercie Apple od 2019 roku. Natomiast tegorocznej jesieni zostały odświeżone poprzez dodanie do zestawu etui z MagSafe. To nadal popularny gadżet. Tym bardziej warto poznać najciekawsze triki, ukryte funkcje, wskazówki oraz sztuczki, które skrywają te słuchawki bezprzewodowe.

Poprawiamy dopasowanie do ucha

AirPods Pro to słuchawki bezprzewodowe z funkcją ANC, czyli aktywnym wyciszaniem szumów. Jednak chcąc najlepiej wykorzystać opcję, należy je jak najlepiej umieścić w uchu dzięki dopasowanym nakładkom. Na szczęście z pomocą przychodzi oprogramowanie. Jak z niego skorzystać? W menu Bluetooth trzeba wybrać własne urządzenie i w nowym oknie dotknąć Test dopasowania końcówek. Potem Dalej i kontrolkę odtwarzania. Po chwili iPhone sprawdzi, czy słuchawki są dobrze włożone do uszu.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Sprawdzamy poziom naładowania baterii

W dowolnej chwili możemy zobaczyć, ile procent baterii pozostało w każdym AirPodzie, jak i również etui ładującym. Jeśli słuchawki są w pudełku, to wystarczy je otworzyć. Po chwili na ekranie iPhone’a pojawi się informacja widoczna poniżej. Można to też zrobić poprzez widżet, który znajdziemy pod Spotlight. Jest także sposób z podwójnym stuknięciem w etui, ale tu pojawi się tylko informacja w postaci pomarańczowego lub zielonego wskaźnika diody.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Zmieniamy ustawienia łączenia z iPhone’em

AirPods Pro mogą automatycznie łączyć się z naszym iPhone’em, ale w rzeczywistości możemy tego nie chcieć. Można temu zaradzić. W tym celu z poziomu ustawień w menu Bluetooth wskazujemy opcję Połącz z tym iPhone’em. Następnie wybieramy Ostatnie połączenie z tym iPhone’em zamiast Automatycznie.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Odnajdujemy zgubione słuchawki AirPods Pro

AirPods Pro są zintegrowane z platformą Find My. Dzięki temu można znaleźć każdego z AirPodów. Jeśli gdzieś zgubimy któregokolwiek z nich, to możemy aktywować dźwięk lokalizowania dla każdego z nich. Zrobimy to w aplikacji Znajdź na iPhonie.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Korzystamy z zoptymalizowanego ładowania baterii

Kilkuletnie słuchawki bezprzewodowe typu TWS pozostawiają często wiele do życzenia. Zastosowane w nich akumulatorki ulegają z czasem zużyciu i oferują coraz krótszy czas pracy. W AirPods Pro można jednak aktywować funkcję oszczędzania i w ten sposób wydłużyć żywotność urządzenia. Zrobimy to włączając opcję Zoptymalizowane ładowanie baterii.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Zmieniamy zachowanie każdej ze słuchawek

Słuchawki bezprzewodowe Apple mają dodatkowe funkcje po dotknięciu każdej z nich. W AirPods Pro możemy kontrolować redukcję hałasu lub Siri. Zmian można dokonać dla każdej z obu słuchawek w sekcji Naciśnij AirPody i przytrzymaj. Proste oraz wygodne.

Apple AirPods Pro najlepsze triki wskazówki sztuczki ukryte funkcje

Przeczytaj także: Najlepsze porady dla użytkowników iPhone’ów

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij