Udostępnij
Tweetnij

Jak oszczędzać baterię w iPhone’ach z iOS? Oto najlepsze porady

iPhone ma akumulator, jak każdy inny telefon i ten lubi się rozładowywać. Ja oszczędzać baterię i energię smartfona z systemem iOS? Istnieją sprawdzone oraz najlepsze porady. Stosowanie trików opisanych tym artykule pozwoli wam wydłużyć czas prac na jednym naładowaniu.

Jak oszczędzać baterię w telefonie z iOS? To pytanie, na które odpowiedzi szuka wielu użytkowników iPhone’ów. Na szczęście istnieją sprawdzone i zarazem najlepsze porady, których stosowanie pozwoli wydłużyć czasy pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Zobaczmy, co warto zrobić.

Korzystamy z trybu niskiego zużycia energii

iPhone od kilku lat pozwala na włączenie tak zwanego trybu niskiego zużycia energii. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wydłużenie pracy urządzenia z iOS na jednym naładowaniu. Powoduje on ograniczenie aktywności aplikacji w tle, na przykład sprawdzania nowych wiadomości e-mail. W konsekwencji można znacząco przedłużyć czas działania urządzenia do momentu rozładowania. Funkcję włączymy z poziomu centrum sterowania lub ustawień baterii.

jak oszczędzać energię bateria iPhone iOS

Obniżamy jasność ekranu

Nie ukrywajmy, ale to właśnie ekran iPhone’a jest jednym z największych jego wrogów na drodze do sukcesu, którym jest długi czas pracy na jednym naładowaniu baterii. Najlepiej więc zmniejszyć jego jasność. To spowoduje znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię i w konsekwencji wydłuży czas pracy urządzenia z iOS. Czynność wykonamy z poziomu centrum sterowania lub ustawień dla ekranu.

jak oszczędzać energię bateria iPhone iOS

Używamy dark mode

iOS wspiera już dark mode, na co Apple użytkownikom iPhone’ów kazało długo czekać. Plusy tego rozwiązania pod kątem oszczędzania energii baterii wykorzystają właściciele modeli z ekranami OLED. Wynika to faktu, jak realizowane jest podświetlenie w tego typu wyświetlaczach. Dlatego mając nowszy telefon Apple warto korzystać z tej funkcji.

jak oszczędzać energię bateria iPhone iOS

Ograniczamy aktywność aplikacji w tle

Prądożercami w naszym telefonie z iOS są także aplikacje, które wykonują różne czynności w tle bez naszej wiedzy. Takie działania można jednak im ograniczyć. Dzięki temu da się wyłączyć odświeżanie danych poprzez sieć Wi-Fi lub komórkową. W konsekwencji da się zmniejszyć zużycie energii baterii. Funkcję włączymy w sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Odświeżanie aplikacji w tle.

jak oszczędzać energię bateria iPhone iOS

Wyłączamy lokalizowanie w tle

iPhone i jego aplikacje ciągle korzystają z lokalizacji, co również wpływa negatywnie na czas pracy na jednym naładowaniu baterii. Takie działania da się ograniczyć w ustawieniach iOS. W tym celu należy udać się do sekcji Prywatność oraz Usługi lokalizacji. Tu trzeba przestawić odpowiedni przełącznik.

jak oszczędzać energię bateria iPhone iOS

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij