Udostępnij
Tweetnij

5 trików i ukrytych funkcji z iPhone’a, które warto znać

iPhone to smartfon Apple, który ma ukryte funkcje i triki. Wybraliśmy najlepsze wskazówki i sztuczki. Zobaczmy, jak ułatwić sobie pracę z telefonem iPhone.

iPhone skrywa różne ukryte funkcje i triki, które warto znać oraz używać. Podwójne lub potrójne stuknięcie wywołujące akcje? Rozpoznawanie różnych dźwięków telefonem Apple? To wszystko jest możliwe. Rzućmy sobie okiem na te najlepsze sztuczki i wskazówki dla iPhone’ów.

Podwójne lub potrójne stuknięcie w obudowę

iPhone wraz z aktualizacją do iOS 14 uzyskał bardzo użyteczną funkcję. To podwójne lub potrójne stuknięcię w tył obudowy. W ten sposób można wywołać jakąś akcję, którą definiujemy w sekcji Ustawienia. Tak więc udajemy się tam i następnie do Ogólne, Dostępność i Dotyk. Tu należy wskazać opcję Stuknięcie w tył. Na koniec trzeba wybrać jedną z akcji na liście.

Apple iPhone najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki wskazówki

iPhone może rozpoznawać dźwięki

iOS 14 to aktualizacja, która wprowadziła do iPhone’ów także możliwość rozpoznawania różnych dźwięków. Są to alarmy, zwierzęta czy odgłosy z domu. Chcąc skorzystać z nowości, należy udać się do sekcji Ustawienia, Dostępność i Rozpoznawanie dźwięku. Tu następnie trzeba wybrać te typy dźwięków, które mają być rozpoznawane. W momencie ich wykrycia zostanie wygenerowane specjalne powiadomienie.

aktualizacja iOS 14 beta ukryte funkcje opcje sztuczki triki wskazówki iPhone

Włączamy tryb niskiego zużycia danych

Tryb niskiego zużycia danych jest kolejną wskazówką dla właścicieli iPhone’ów. Pozwala on skutecznie ograniczyć przesyłanie przez sieć komórkową poprzez aplikacje, co odbywa się w tle. W ten sposób zaoszczędzimy dostępny pakiet internetu. Chcąc aktywować funkcję, należy udać się do sekcji Ustawienia, Sieć komórkowa i Opcje danych kom. Następnie włączyć stosowny przełącznik.

Apple iPhone najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki wskazówki

Zmieniamy szybciej sieć Wi-Fi

iPhone pozwala na zmianę sieci Wi-Fi w sekcji Ustawienia. Można to jednak zrobić szybciej. Z poziomu centrum sterowania. W tym celu otwieramy je i przytrzymujemy palcem ikonkę Wi-Fi. Po chwili wyświetli się lista z dostępnymi w zasięgu sieciami bezprzewodowymi. Tutaj możemy szybko przełączyć się na inną.

Apple iPhone najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki wskazówki

Korzystamy z kompaktowego widoku Siri

Aktualizacja iOS 14 wprowadziła kompaktowy widok dla Siri. Chcąc z niego skorzystać w iPhone’ach trzeba jednak zmienić pewne ustawienie. To Napisz do Siri, które znajduje się w opcjach dostępności. Wyłączenie tej funkcji sprawi, że asystentka Apple przyjmie kompaktowy widok.

Apple iPhone najlepsze triki ukryte funkcje sztuczki wskazówki

Przeczytaj także: Najlepsze opcje dla mobilnego Chrome

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij