Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp — najlepsze ukryte funkcje i wskazówki dla komunikatora

WhatsApp to zdecydowanie bardzo popularny komunikator. Czy jednak potraficie najlepiej korzystać z tej aplikacji? Skrywa ona ciekawe ukryte funkcje. W tym artykule zebraliśmy najciekawsze wskazówki oraz porady, które każdy użytkownik WhatsApp powinien znać i używać. Zobaczcie, czy znacie wszystkie te opcje.

WhatsApp to aplikacja, której pewnie nie trzeba przedstawiać prawie nikomu. Popularny komunikator skrywa różne ukryte funkcje. W tym artykule znajdziecie wskazówki, które z pewnością warto znać. Szyfrowanie backupu w chmurze? Odpowiadanie na konkretną wiadomość z czatu? To wszystkie jest w zasięgu ręki.

Szyfrujemy kopie zapasowe

WhatsApp od dawna pozwala na tworzenie kopii zapasowych czatów w iCloud oraz Dysku Google. Jednak od jakiegoś czasu można je także szyfrować. Zobaczmy, jak to zrobić. Udajemy się w ustawieniach do sekcji Czaty i następnie Kopia zapasowa czatów. Na samym dole nowego okienka znajduje się opcja W pełni zaszyfrowana kopia zapasowa, którą to włączamy.

komunikator WhatsApp najlepsze ukryte funkcje wskazówki

Odpowiadamy na konkretną wiadomość z czatu

Trik nie jest nowy, ale to jedna z tych wskazówek dla WhatsApp, które po prostu trzeba znać. Komunikator pozwala odpowiedzieć na konkretną wiadomość z danego czatu. W tym celu dotykamy ją palcem i przytrzymujemy. Po chwili wyświetli się menu i w nim wybieramy opcję Odpowiedz.

komunikator WhatsApp najlepsze ukryte funkcje wskazówki

Dodajemy akcent do wysyłanych fraz

WhatsApp pozwala zaakcentować czy też wyróżnić konkretne słowa wysyłane w czatach. Można je pogrubić czy też użyć kursywy. Jak to zrobić? W tym celu trzeba zastosować specjalne znaki, które wstawia się przed i na końcu danej frazy przed jej przesłaniem. Poniżej ich lista.

  • Gwiazdka (*) – pogrubienie
  • Podkreślnik (_) – kursywa
  • Tylda (~) – przekreślenie
komunikator WhatsApp najlepsze ukryte funkcje wskazówki

Wysyłamy lokalizację do znajomych

WhatsApp pozwala na przesyłanie dokładnej lokalizacji do naszych znajomych. Sztuczka, która może z pewnością się przydać. Chcąc to zrobić w oknie czatu należy dotknąć ikonkę + i z menu wybrać opcję Położenie. Potem wysyłamy je do odbiorcy, który w ten sposób szybko zlokalizuje nas na mapie.

komunikator WhatsApp najlepsze ukryte funkcje wskazówki

Dołączamy do programu Beta

Komunikator WhatsApp pozwala na testowanie funkcji, które nie są jeszcze gotowe do publicznego użytku. W tym celu trzeba dołączyć do programu pilotażowego Beta, co jest możliwe z poziomu ustawień. Tutaj jednak warto mieć na uwadze to, że taka wersja komunikatora może być niestabilna i powodować pewne problemy w działaniu. Jest to okupione dostępem do nowości, które dopiero są testowane.

komunikator WhatsApp najlepsze ukryte funkcje wskazówki

Przeczytaj także: Najciekawsze triki do Messengera

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij