Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i tryb samochodowy. Jest nowy skrót dla ekranu domowego

Asystent Google od jakiegoś czasu ma nowy tryb samochodowy. Teraz funkcję będzie można jeszcze szybciej włączyć. Pojawił się nowy skrót. Dzięki niemu ekran domowy Androida pozwala dodać ikonkę, która pozwala w szybki sposób aktywować tryb samochodowy z Asystenta Google.

Asystent Google otrzymał tryb samochodowy na wielu rynkach wiosną tego roku. Wcześniej funkcja została udostępniona w poglądowej wersji Preview. Teraz pojawia się kolejna nowość obejmująca skrót. W ten sposób ekran domowy Androida daje szybki dostęp do tej opcji. Zobaczmy, jak z tego skorzystać.

Tryb samochodowy do tej pory wymagał specjalnej komendy. Inaczej sytuacja wygląda w Android Auto, gdzie Asystent Google daje dostęp do funkcji także z poziomu szuflady aplikacji, gdzie znajduje się skrót. Teraz podobny dostaje ekran domowy na telefonach. W tym celu trzeba tylko go dodać. Cały proces widać na załączonych zrzutach ekranowych.

Asystent Google tryb samochodowy skrót ekran domowy Android
Asystent Google tryb samochodowy skrót ekran domowy Android
Asystent Google tryb samochodowy skrót ekran domowy Android

Asystent Google wyświetla skrót o tryb samochodowy na stronie aplikacji

Monit o dodanie tego skrótu dla trybu samochodowego z Asystenta Google jest wyświetlany na stronie aplikacji w trakcie jazdy. Jeśli nawet go pominiemy, to nic takiego się nie stanie. Powiadomienie nie przepadnie do momentu, aż użytkownik anuluje dodanie elementu. To tak na wypadek, gdyby ktoś to przegapił.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij