Udostępnij
Tweetnij

Google Maps – ukryte funkcje, triki i sztuczki, które warto znać

Google Maps to aplikacja, z której często korzystamy każdego dnia. Czy jednak znacie ciekawe sztuczki, ukryte funkcje i triki, które oferuje? W tym poradniku wybraliśmy dla was kilka ciekawych opcji, które w aplikacji Google Maps pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy. Te funkcje warto znać i z nich korzystać.

Google Maps zawiera ukryte funkcje, o których nie każdy wie. Dlatego w tym poradniku wybraliśmy te sztuczki i triki, które z pewnością warto znać. Zobaczmy opcje, z których warto korzystać.

Udostępnianie lokalizacji innym użytkownikom

Google Maps potrafi w wygodny sposób udostępniać naszą lokalizację innym osobom. W tym celu z menu wysuwanego z lewej strony trzeba wybrać opcję Udostępniane lokalizacji. Następnie wybieramy czas, przez który odbiorca będzie mógł podejrzeć nasze położenie na mapie. Na końcu trzeba już tylko wysłać link z lokalizacją. Inny użytkownik go otrzyma i następnie będzie mógł otworzyć.

Mapy Google Maps najlepsze triki ukryte funkcje opcje sztuczki

Dodawanie przystanku na trasie

Google Maps od jakiegoś czasu pozwala na dodanie przystanku na zaplanowanej trasie. To bardzo użyteczna funkcja. W pierwszej kolejności trzeba wyznaczyć trasę. Potem można dotknąć przycisk z trójkropkiem, który znajduje się w prawym górnym rogu aplikacji. Wyświetli się menu, a w nim znajdziemy opcję Dodaj przystanek. Wskazujemy przystanek i następnie możemy go ustawić w dowolnym punkcie podróży.

Mapy Google Maps najlepsze triki ukryte funkcje opcje sztuczki

Google Maps pozwalają zobaczyć pobliskie miejsca

Google Maps zostały jakiś czas temu odświeżone i wtedy wprowadzono nową sekcję Zobacz w pobliżu. Wyświetla się ona w dolnej części ekranu aplikacji. To bardzo użyteczna sekcja, bo można znaleźć informacje o wielu pobliskich miejscach, o których być może nawet nie mieliśmy pojęcia. Przeszukiwanie ułatwiają kategorie, których jest naprawdę sporo.

Mapy Google Maps najlepsze triki ukryte funkcje opcje sztuczki

Sterowanie muzyką w trybie nawigacji

Jeśli używacie Play Music, Spotify lub Apple Music, to ucieszy was fakt, że Google Maps umożliwiają dostęp do kontrolek sterowania odtwarzaną muzyką. Chcąc to zrobić musimy najpierw udać się do sekcji Ustawienia i Nawigacja. Tu należy odnaleźć opcję Sterowanie odtwarzaniem muzyki. Wybieramy stosowną aplikację na liście i następnie ja autoryzujemy. Po chwili w trybie nawigacji w dolnej części ekranu pojawi się mini odtwarzacz muzyczny.

Mapy Google Maps najlepsze triki ukryte funkcje opcje sztuczki

Zapisywanie lokalizacji zaparkowanego pojazdu

Google Maps pozwalają także na zapisywanie miejsc, gdzie zaparkujemy własny pojazd. Taka funkcja jest bardzo przydatna, ale wymaga, aby aplikacja zawsze miała dostęp do lokalizacji. Jeśli udostępniamy ją tylko w trakcie używania, to trzeba to będzie zmienić. Stosowna opcja odpowiedzialna za przechwytywanie zaparkowanych pojazdów znajduje się w sekcji Ustawienia i Nawigacja.

Mapy Google Maps najlepsze triki ukryte funkcje opcje sztuczki

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij