Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta – funkcje, które warto znać

iOS 13 beta zawiera także ukryte funkcje, o których Apple nie powiedziało na WWDC 2019. W tym artykule zebraliśmy triki i sztuczki zaszyte w nowym oprogramowaniu na iPhone’y, które z pewnością warto znać. Co prawda, do premiery finalnej wersji iOS 13 jest jeszcze sporo czasu. Jednak już wkrótce ruszy publiczny program beta.

iOS 13 beta jest dostępny dla deweloperów aplikacji. W przyszłym miesiącu Apple uruchomi publiczny program pilotażowy. Wtedy wszyscy użytkownicy iPhone’ów będą mogli testować nowości. Tymczasem rzućmy sobie okiem na ukryte funkcje, triki i sztuczki, które znajdziemy w nowej wersji oprogramowania dla iPhone’ów.

Tryb niskiego użycia danych

iOS 13 beta pozwala na iPhone’ach włączyć tak zwany tryb niskiego zużycia danych. W ten sposób można w prosty sposób aktywować obniżynie zużycia sieci komórkowych na telefonie. Chcąc to zrobić wystarczy tylko uruchomić Ustawienia i następnie udać się do sekcji Sieć komórkowa. Potem trzeba wejść w Opcje danych kom. i włączyć Tryb niskiego użycia danych.

Apple iOS 13 beta ukryte funkcje triki sztuczki porady iPhone

iOS 13 beta pozwala wyciszać nieznanych dzwoniących

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość wyciszenia na iPhone’ach nieznanych dzwoniących. W ten sposób można łatwo pozbyć się jakichkolwiek połączeń z niezapisanych numerów. Jak to można aktywować? W ustawieniach należy udać się do sekcji Telefon. Potem trzeba przewinąć ekran w dół i tam znajduje się opcje o nazwie Wyciszaj nieznanych dzwoniących.

Apple iOS 13 beta ukryte funkcje triki sztuczki porady iPhone

Automatyczne zamykanie kart w Safari na Phone’ach

Safari z iOS 13 beta pozwala na automatyczne zamykanie kart otwartych na iPhone’ach. Z czasem wyświetla się komunikat i tam można wybrać jedną z czterech opcji. Apple daje tu do wyboru możliwość zamknięcia kart w Safari po jednym dniu, tygodniu lub miesiącu. Czwarta opcja to brak akcji. Oczywiście, wybrane ustawienie można w dowolnej chwili zmienić na inne.

Nowe miejsce dla aktualizacji aplikacji z App Store

Sekcja aktualizacji w App Store w iOS 13 beta została zastąpiona przez Apple Arcade. Gdzie więc szukać tej pierwszej? W nowym miejscu. Apple zdecydowało się dodać sekcję aktualizacji bezpośrednio w koncie. Musicie więc na iPhone’ach dotknąć w App Store własny awatar. W nowym oknie znajdziecie obszar NIEDAWNO UAKTUALNIONE.

Apple iOS 13 beta ukryte funkcje triki sztuczki porady iPhone

Optymalizowane zużycie baterii iPhone’a

iOS 13 beta zawiera nową opcję dla akumulatorów iPhone’ów. To Zoptymalizowane ładowanie baterii, które znajduje w sekcji kondycji baterii. Apple wykorzystało tu uczenie maszynowe, które odpowiada za analizowanie zwyczajów użytkownika. Na tej podstawie dobierane są opcje związane z ładowaniem akumulatora. Po włączeniu tej opcji może być tak, że bateria iPhone’a nie będzie ładowana do pełna, ale to powinno zapewnić jej lepszą żywotność.

Kasowanie aplikacji z poziomu App Store

W iOS 13 beta Apple wprowadziło nowy sposób na kasowanie aplikacji. Można to zrobić bezpośrednio na ekranie aktualizacji. W tym celu trzeba tylko przesunąć palcem przy danej aplikacji w lewą stronę. Po chwili na iPhonie pojawi się opcja Usuń. Jej dotknięcie spowoduje skasowanie aplikacji.

Apple iOS 13 beta ukryte funkcje triki sztuczki porady iPhone

Zmiana sieci Wi-Fi w centrum sterowania

iOS 13 beta pozwala także na zmianę sieci Wi-Fi, do której podłączony jest iPhone bezpośrednio w centrum sterowania. Trzeba tylko skorzystać z opcji dłuższego przytrzymania palcem. Jeśli zrobicie to na ikonce Wi-Fi, to po chwili ujrzycie ekran podobny do tego, który znajdziecie poniżej. Tu można przyłączyć się do innej sieci. W podobny sposób można uzyskać dostęp do listy urządzeń Bluetooth.

Apple iOS 13 beta ukryte funkcje triki sztuczki porady iPhone

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij