Udostępnij
Tweetnij

Google Maps i Gmail dostają dark mode

Google Maps i Gmail to kolejne aplikacje, które otrzymują dark mode. Część użytkowników już widzi zmiany u siebie. Gigant z Mountain View wyjaśnia, że będą one widoczne na urządzeniach z systemami Android 10 lub iOS 11 i nowszymi. To oznacza, że ciemny motyw nie będzie dostępny u wszystkich.

Google Maps i Gmail to jedne z najpopularniejszych aplikacji należących do firmy z Mountan View. Do tej pory brakowało w nich jednak kluczowej funkcji, jaką jest dark mode, czyli ciemny motyw. Teraz to zaczyna pomału ulegać zmianie. Potwierdzono, że już rozpoczęto udostępniać tryb ciemny w obu tych programach.

Dark mode sprawia, że zarówno Gmail, jak i Google Maps dostają ciemne tła z jasnymi napisami i kontrolkami. W ten sposób nasze oczy mogą odpocząć, a na telefonach mających wyświetlacze wykonane w technologii OLED można będzie też liczyć na mniejsze zużycie energii. Niestety, z takiej opcji nie skorzystają wszyscy użytkownicy obu aplikacji. Związane to jest z systemowymi wymaganiami.

Gmail dark mode ciemny motyw jak włączyć mapy Google Maps

Google Maps i Gmail z dark mode tylko w nowszych wersjach Androida i iOS

Na oficjalnym koncie poczty Gmail wyjaśnio, że ciemny motyw będzie obsługiwany tylko na telefonach mających Androida 10 lub iOS 11 i nowsze jego wersje. To o tyle ciekawe, że Apple wprowadziło dark mode dopiero w iOS 13. Nie wiadomo też, co stanęło na przeszkodzie, aby tryb ciemny nie został udostępniony użytkownikom telefonów z Androidem Pie. W przypadku Google Maps dokładnych wersji oprogramowania nie sprecyzowano. W tym przypadku może być trochę inaczej.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe użyteczne opcje w ustawieniach

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij