Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp wkrótce bez wsparcia dla starszych wersji iOS i Androida

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Facebook wkrótce jednak planuje zakończyć wsparcie dla iOS i systemu Android 2.3 Gingerbread. Na tych wersjach oprogramowania WhatsApp zakończy obsługę w styczniu 2020 roku. Choć warto mieć na uwadze, że na iOS 8 będzie go jeszcze można zainstalować.

WhatsApp w grudniu tego roku porzuci wsparcie dla platformy Windows Phone, które obecnie na rynku jest bardzo niszowa. Na tym jednak Facebook nie skończy. Już w styczniu zostaną porzucone kolejne wersje oprogramowania. Tym razem dotyczy do urządzeń z systemami iOS 8 oraz Android 2.3 Gingerbread.

Oczywiście, zarówno iOS 8, jak i Android 2.3 nie mają już obecnie prawie żadnego udziału. Zwłaszcza ten ostatni, bo Google udostępniło Androida Gingerbread w 2010 roku. W świecie smartfonów taki okres czasu to w zasadzie przepaść. Nie dziwi więc, że Facebook planuje zakończyć wsparcie dla starych systemów.

whatsapp status android iPhone reklamy Facebook

WhatsApp na iOS 8 i Androidzie Gingerbread ma jednak nadal działać

Okazuje się jednak, że w przypadku urządzeń z systemem iOS 8 WhatsApp ciągle ma działać. Po prostu, użytkownicy chcący mieć dostęp do nowszych funkcji będą musieli mieć zainstalowaną „dziewiątkę” lub nowszą wersję oprogramowania Apple lub też świeższy OS Google. W przeciwnym wypadku nie uzyskają dostępu do najnowszych opcji, co warto mieć na uwadze.

Oczywiście, na starszych wersjach oprogramowania WhatsApp nie przestanie działać. Nie będzie jednak można m.in. tworzyć nowych kont użytkowników. Taka możliwość zostanie zablokowana i proces trzeba będzie przeprowadzić na innym sprzęcie. Zapowiedziane przez Facebooka zmiany mają wejść w życie już w styczniu przyszłego roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Beebom

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij