Udostępnij
Tweetnij

Aplikacje Google na tablety i składane smartfony. Gmail, Mapy i wiele więcej

Aplikacje Google na tablety i składane smartfony to już nie tylko Gmail czy Mapy. W ostatnim czasie wiele programów firmy otrzymało aktualizacje, gdzie dostosowano je jeszcze lepiej pod kątem dużych ekranów. Jest to część dużej inicjatywy obejmującej dostępne aplikacje Google, którą zainicjowano w 2022 r.

Aplikacje Google na tablety i składane smartfony. Jeszcze kilka lat temu ciężko było mówić o dobrych przystosowaniu tych programów pod kątem urządzeń z dużymi ekranami, ale teraz sytuacja wygląda zupełnie lepiej. Jest to część inicjatywy, którą ogłoszono w trakcie majowego I/O 2022 i kontynuowano także w tym roku. Dzięki temu liczne oprogramowanie doczekało się odpowiednich optymalizacji, które ułatwiają pracę na większych wyświetlaczach. W tym zestawieniu wybraliśmy najciekawsze z nich.

Gmail

Gmail to aplikacja Google, którą na pewno kojarzy wielu z was. Obecnie jest ona bardzo przyjazna urządzeniom mającym większe ekrany. To tablety i składane smartfony, na których praca jest bardzo wygodna. Przede wszystkim za sprawą podzielonego na dwie części widoku. Pasek nawigacji co prawda nadal jest na dole, ale podgląd linków z wiadomości jest uruchamiany w osobnym okienku po prawej stronie. W razie potrzeby można nawet uzyskać widok trzykolumnowy.

aplikacje Google na tablety składane smartfon Gmail Mapy

Mapy Google

Mapy Google to jedna z tych aplikacji, która pod kątem tabletów i składanych smartfonów została zoptymalizowana już dawno temu. Wynika to z dużej popularności tej platformy wśród użytkowników. Większe ekrany pozwalają na wygodniejszą pracę z platformą. Co chwilę jednak wprowadzane są kolejne optymalizacje. Ma przykład jedna z ostatnich sprawia, że dolny pasek nie zajmuje już całej szerokości ekranu, a tylko połowę lub nawet nieco mniej.

Sklep Play 

Google ogłosiło również wcześniej w tym roku duże zmiany obejmujące Sklep Play, który to również został lepiej przystosowany pod kątem dużych ekranów tabletów i składanych smartfonów. Wprowadzono nowy interfejs użytkownika i optymalniej wykorzystano dostępne miejsce. Również dla opisów poszczególnych aplikacji oraz gier, co jest wielką zmianą na plus.

Sklep Play na tablety zmiany Google nowości

Dysk Google

Aplikacja Dysk Google na tablety oraz składane smartfony jest w zasadzie przeglądarkową wersją tej usługi. Co nie zmienia faktu, że interfejs oprogramowania jest dobrze przystosowany pod kątem większych wyświetlaczy. Widok jest czytelny i daje nam jednym ekranie dostęp do wielu elementów. Wykorzystano także podzielone na pół okno. Taka opcja jest dostępna m.in. dla wbudowanej w oprogramowanie przeglądarki dokumentów PDF.

aplikacje Google na tablety składane smartfon Gmail Mapy

Inne aplikacje Google też zoptymalizowane na tablety i składane smartfony

Wymienione wyżej aplikacje Google są najpopularniejszymi, które już dostosowano pod kątem większych ekranów z tabletów i składanych smartfonów, ale nie są jedyni. Wszak dotyczy to także mniej znanych programów firmy, w tym Dokumentów, Książek, Pogody, Kalendarza, Keep, Kontaktów, Meet, Home, One czy klawiatury Gboard.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla komunikatora Messenger

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij