Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 3 dostrzeżony w AOSP

Google Pixel 3 to wciąż wielka niewiadoma. O najnowszym smartfonie nie wiemy zupełnie nic. Wiadomo jedynie, że pierwsze dwie edycje debiutowały kolejno z systemami Android Nougat, a następnie Oreo. Teraz jest duże prawdopodobieństwo, że „trójka” otrzyma system Android P. Ślady tego urządzenia można już spotkać w AOSP.

Google Pixel i większa edycja – XL zostały wprowadzone na świat z systemem Android 7.1 Nougat. Pixel 2 i wersja XL otrzymały za to systemem Android 8.0 Oreo, więc można wnioskować, że Pixel 3 dostanie system Android P. Nie ma aktualnie wielu szczegółów na temat tego urządzenia, ale można za to zobaczyć jego ślady w AOSP.

W commicie zatytułowanym „Cherrypick ‘Add device config to decide which Auto Selection Network UI to use” można wyczytać, że nowa konfiguracja została dodana do struktury Androida „ponieważ HAL V_1_2 obsługuje tylko Pixel 3, a nowy automatyczny wybór interfejsu sieciowego oparty jest na HAL V_1_2. HAL, w tym przypadku, odnosi się do oprogramowania, które wypełnia lukę między systemem operacyjnym Android a sprzętem. W tym wypadku HAL odnosi się do sieci komórkowych.

Google Pixel 3 ograniczy zużycie baterii?

Nie ma zbyt wielu informacji na temat wspomnianego HAL. Przypuszczalnie sprawa dotyczy funkcji radiowych, które można znaleźć tylko w Google Pixel 3. Aktualnie nie można tego jednak stwierdzić na pewno. W innym commicie można znaleźć informacje o nowym interfejsie API NetworkScan. Można wnioskować, że nowe HAL i API NetworkScan z ograniczą obciążenie skanowania sieci komórkowej, powodując zmniejszenie zużycia baterii. Na oficjalne potwierdzenia będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida z marca 2018 roku

Źródło: Android-review

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij