Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [marzec 2018]

Marzec za nami, wiosna się rozpoczęła! Z tego też powodu wybraliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowane lub znacznie zaktualizowane w tym miesiącu na łamach sklepu Google Play Store. Wśród nich znajdziemy m.in. takie perełki, jak: Plu.us, Home Agenda, czy Samsung SmartThings. Zobaczcie, co warto pobrać.

Najlepsze aplikacje na urządzenia z systemem Android to obowiązkowa pozycja w serwisie Tablety.pl. Ponownie wybraliśmy dla was najciekawsze apki ze Sklepu Play, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich tygodni. Zobaczcie, co warto pobrać.

1. WallHub


Wallhub reprezentuje cotygodniowo dostarczane przeze mnie aplikacje dające dostęp do różnorodnych teł na nasze urządzenia z systemem Android. W jego galerii odnajdziemy dziesiątki minimalistycznych teł, które to swoim wyglądem pasują do stylistyki stworzonego przez Google stylu Material Design. Program posiada wersję darmową, która pozwala nam pobrać i wybrać na tapetę znajdujące się w niej pozycje, choć posiada ona pewne limitacje względem wersji komercyjnej. Wallhub posiada przeszło 400 teł w rozdzielczości 1440 × 2560 pikseli, co przekłada się na uniwersalność tego rozwiązania.

2. Plu.us


Plu.us to platforma do tworzenia tagów społecznościowych, które to możemy wykorzystywać w formie naszej wizytówki. Przy jej pomocy wyszukamy naszych znajomych, czy interesujące nas profile przy użyciu tylko jednego słowa. Plus.us dla systemu Android pozwoli nam na tworzenie krótkich linków dla popularnych sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Google+, Snapchat, czy LinkedIn, co pomoże nam połączyć te aplikacje i znajdujące się w nich profile w jednym, przygotowanym do tego miejscu.

3. Home Agenda


Home Agenda to widżet kalendarzowy dla systemu Android. Wspiera on takie aplikacje jak ADW, Nova launcher czy nakładki producenckie. Przy jego pomocy wyświetlimy na ekranie naszego urządzenia wydarzenia z kalendarza Google. Sam widżet posiada wiele opcji konfiguracyjnych, dzięki czemu w łatwy sposób dostosujemy go do wystroju naszego ekranu głównego. Ma on zarówno ciemne, jak i jasne motywy, na które w dowolnym stopniu możemy stosować efekty przeźroczystości.

4. Vimage


Vimage to program do obróbki zdjęć dla systemu Android. Tego typu aplikacje służą najczęściej do zmiany wyglądu samych fotografii za pomocą różnorodnych filtrów, czym opisywane Vimage zdecydowanie się wyróżnia. Przy jego pomocy nałożymy na wykonane już fotografie naklejki, zawierające animowane efekty, np. siedzącego motyla, co następnie możemy uwiecznić na zdjęciu, zwiększając tym samym atrakcyjność uchwyconego poprzednio kadru.

5. Beta TestingCatalog


Beta TestingCatalog reprezentuje aplikacje oferujące katalogi aplikacji dla systemu Android. Ten różni się jednak od alternatywnych sklepów tym, że zawiera w swoich zbiorach jedynie testowe wersje programów dostępnych w Sklepie Play, do których dostęp uzyskać możemy, dołączając do społeczności Google+. Aplikacja odświeżana jest codziennie, pozwalając nam przenieść się bezpośrednio do grup zajmujących się beta-testami wybranych przez nas aplikacji, a następnie pomóc programiście rozwijać swoje pozycje.

6. Camera MX


Camera MX to alternatywa dla standardowej aplikacji aparatu w telefonach z systemem Android. Przy jej pomocy jesteśmy w stanie manualnie sterować wszystkimi parametrami głównego aparatu w naszym smartfonie, co przekłada się na możliwość tworzenia odbierających dech w piersiach fotografii. Wspiera ona wiele zaawansowanych technologii stosowanych dotychczasowo jedynie w smartfonach Apple oraz Samsunga, przenosząc je na wszystkie smartfony na rynku. Wśród tych trybów odnajdziemy m.in. możliwość tworzenia fotografii monochromatycznych, czy „żywych tapet”. Dużym atutem Camera MX jest możliwość błyskawicznej edycji zdjęć i filmów wewnątrz programu.

7. Beelinguapp


Beelinguapp to program do nauki języków dla systemu Android. Pozwala nam on, podobnie jak inne aplikacje tego typu, opanować umiejętność pisania oraz mówienia w obcych nam językach przy pomocy zestawienia języka ojczystego z tym, który pragniemy opanować. Całość bazuje na odtwarzaniu nam ogólnodostępnych e-booków pochodzących z domeny publicznej, przy czym śledzimy wypowiadane słowa w formie dwujęzycznego tekstu, co daje nam pogląd na znaczenie słów, jak i całych związków frazeologicznych wykorzystywanych przez autora powieści.

8. Journey


Journey to cyfrowy pamiętnik dla systemu Android. Pozwala nam on na prowadzenie dziennika lub prywatnego notesu, który to możemy zabezpieczyć przy pomocy hasła. Program dostępny jest na wszystkie przodujące platformy systemowe, dzięki czemu jest tworem doprawdy uniwersalnym. Jego dużą zaletą jest to, że możemy dodawać do niego pozycje, które cofniemy w czasie, dzięki czemu przenieść możemy wszystkie posiadane przez nas kartki dziennika do jednej aplikacji. Journey pozwala nam także na umieszczanie w nim zdjęć, lokalizacji, czy filmów, co pozwoli nam lepiej nacieszyć się każdym mijającym dniem.

9. SmartThings


SmartThings jest platformą do obsługi urządzeń z kategorii inteligentnego domu wyprodukowanych przez Samsunga. Przy jej pomocy zaczniemy sterować przede wszystkim sprzętem kuchennym i łazienkowym, łącząc go ze sobą przy pomocy sieci Wi-FI AP. Przy pomocy SmartThings zyskujemy możliwość grupowania posiadanych przez nas urządzeń, co może przełożyć się na możliwość jednoczesnego sprawdzania ich stanu oraz przygotowywania ich do ich użytku po np. powrocie do mieszkania. Ważną rzeczą powiązaną z opisywanym programem jest to, że został on stworzony z myślą o przede wszystkim smartfonach Samsunga. Oznacza to, że nie wszystkie funkcje mogą działać poprawnie na urządzeniach innych producentów.

10. Thrive


Thrive to program do zarządzania czasem. Przy jego pomocy wyłączymy w naszym smartfonie powiadomienia na określony przez nas czas, aby następnie zająć się swoim życiem bez dostępu do sieci. Aplikacja została zaprojektowana po to, aby zmniejszyć ilość osób uzależnionych od dostępu do Internetu, które przez cały czas sprawdzają liczbę powiadomień, np. podczas wyjść służbowych. Przy pomocy Thrive zaplanujemy godziny, w których chcemy odciąć się od świata, pozostawiając w niej jednak kontakty określone VIP-ami, zwolnione z tych ograniczeń, a następnie skupiamy się doskonaleniu swojego życia.

Zobacz także: Polecaj Google Pay i odbierz nawet 400 zł do wydania w Google Play

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij