Udostępnij
Tweetnij

Samsung udostępnił kwietniowe poprawki bezpieczeństwa na jednego smartfona

Samsung co miesiąc stara się udostępniać nowe patche na własne smartfony. Przed nami kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Co ciekawe, choć w momencie publikacji tego artykułu był jeszcze marzec, to aktualizacja trafiła na smartfona Galaxy J3 (2017). Nastąpiło to jeszcze zanim Samsung zdążył omówić kwietniowe poprawki bezpieczeństwa.

Samsung już wkrótce omówi kwietniowe poprawki bezpieczeństwa na własnych stronach. Tymczasem, zanim zdążono to zrobić, to jeden z telefonów firmy załapał się na aktualne patche. Co ciekawe, to nawet nie jest flagowy model, a tańszy Samsung Galaxy J3 (2017).

Galaxy J3 (2017) dostaje drogą OTA aktualizacje, która wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków ARC5. Ten rzeczywiście ma aktualne patche, bo poziom zabezpieczeń Androida po instalacji tego uaktualnienia ustawiany jest na 1 kwietnia. Możecie to zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym.

Samsung kwietniowe poprawki bezpieczeństwa

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Samsung rzeczywiście jeszcze nie omówił nowych patchy. Nie wiemy więc, co dokładnie zawierają kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Te bazują na aktualnych poprawkach zabezpieczeń Androida, które opracowuje i następnie udostępnia Google. Oczywiście, Koreańczycy dodają także własne patche, które są specyficzne dla jego oprogramowania. Zapewne ta strona, gdzie takie informacje są umieszczane co miesiąc, zaraz po świętach zostanie odświeżona. Wtedy dowiemy się, co dokładnie poprawiono. Na razie pozostają nam tylko domysły.

Samsung nie dla wszystkich smartfonów udostępnia comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa. Wykaz tych modeli, które są aktualnie objęte takim wsparciem, znajdziecie tutaj. Do listy trzeba jeszcze dodać modele Galaxy S9 i S9+, które na rynku debiutowały w tym miesiącu.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij