Udostępnij
Tweetnij

Snapchat z nowymi filtrami 3D dla smartfonów iPhone X

Snapchat często się zmienia i obdarowuje użytkowników nowymi filtrami. Teraz jednak najnowsze filtry będą dostępne jedynie dla posiadaczy smartfonów iPhone X. Wszystko przez to, że wykorzystują one kamerkę TrueDepth, która dostępna jest w telefonie. Filtry obejmują barwy zapaśnika, tiarę i maskę ozdobną.

Snapchat wprowadził dziś trzy nowe filtry do twarzy dla posiadaczy smartfonów iPhone X. Nowe filtry wykorzystują dodatkowe informacje o głębokościach dostarczane przez czujniki podczerwieni w systemie TrueDepth. Celem jest stworzenie niezwykle dokładnych mapy twarzy. Następnie nakładany jest filtr w czasie rzeczywistym.

Snapchat wprowadził maskę zapaśnika z lat 80., tiarę i i ozdobną, wysadzają kamieniami maskę. Aby znaleźć nowe filtry twarzy w swoim smartfonie, uruchom aplikację i wybierz przedni aparat. Naciśnij i przytrzymaj środek ekranu, aby wyświetlić widok soczewek i filtrów. Pierwsze trzy w pasku to nowe filtry.

Snapchat z filtrami nie tylko dla smartfonów iPhone X?

Jak widać na załączonych obrazkach, maski faktycznie renderują się w czasie rzeczywistym. Filtry uwzględniają wiele rzeczy, takich jak ustawienie twarzy, kształt nowa, umiejscowienie oczu czy nasza fryzurę. Dostosowują elementy do siebie, a następnie nakładają wspomniane filtry. Aktualnie, jak już wspomnieliśmy, filtry dostępne są jedynie dla posiadaczy smartfonów iPhone X. Tylko w nich dostępna jest bowiem wspomniana technologia TrueDepth. Być może w przyszłości taka opcja zostanie dodana również w Samsungu Galaxy S9, który pozwala między innymi na tworzenie animowanych emoji w trójwymiarze. Teraz jednak nie ma żadnych informacji na ten temat.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na iOS. Co pojawiło się w tym miesiącu w Apple App Store? [marzec 2018]

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij