Udostępnij
Tweetnij

Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 w 2024 r. Microsoft szykuje liczne zmiany

Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 to nowy tablet oraz notebook, które Microsoft ma wprowadzić do oferty w 2024 r. Firma szykuje liczne nowości i zmiany z myślą o nadchodzących komputerach. Pojawi się odświeżony design oraz funkcje oparte na generatywnym AI. Premiera ma zbiec się w czasie z nową wersją Windows.

Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 to nowe komputery marki Microsoft, których premiera zbliża się wielkimi krokami. Jakie nowości oraz zmiany wprowadzą nowy tablet i notebook giganta z Redmond? Rąbka tajemnicy na ten temat uchyla nam serwis źródłowy, który uzyskał informacje od własnych oraz sprawdzonych w przeszłości źródeł. Zobaczmy, czego mamy się spodziewać.

Microsoft Surface Pro 10 i Laptop 6 z nowym designem

Microsoft w modelach Surface Pro 10 i Laptop 6 planuje pewne zmiany wizualne. To oznacza, że design komputerów ulegnie pewnym modyfikacjom. Wiemy, że obudowy urządzeń mają zyskać więcej krągłości i przestaną być tak kanciaste. Następnie ma pojawić się więcej portów USB, a dla laptopa szykowany jest nowy gładzik z systemem haptycznym, który znamy z MacBooków.

Microsoft Surface Pro 10 Laptop 6 zmiany
Microsoft Surface Pro 10 i Laptop 6 mają wprowadzić liczne zmiany

Ponadto w komputerze Surface Pro 10 zostanie zaimplementowany nowy wyświetlacz zgodny ze standardem HDR. Pozwoli to m.in. ograniczyć na ekranie efekt odblasków. Do wyboru będą modele mające procesory Intela oraz oparte na mikroarchitekturze ARM. Te ostatnie powstają w firmie pod nazwą kodową CADMUS.

Nowe komputery dostaną liczne funkcje oparte na AI

Zmiany w designie oraz nowe podzespoły to jedno, ale nowe urządzenia giganta z Redmond mają wyróżniać się czymś jeszcze. To liczne funkcje oparte na generatywnej sztucznej inteligencji. Producent określa je jako „pierwsze prawdziwe komputery PC nowej generacji firmy Microsoft ze sztuczną inteligencją”.

Widzimy, że Microsoft inwestuje duże środków w rozwój sztucznej inteligencji. Świadczy o tym na przykład implementacja funkcji Copilot, który ma zapewnić dużo opcji opartych na AI. Dzięki nowemu hardware’owi rozwiązania te w przyszłości mają być jeszcze lepsze. Warto też dodać, że nowy asystent został w ostatnim czasie udostępniony także w postaci aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z Androidem oraz iOS.

Gotowe na nową wersję Windows

Komputery Surface Pro 10 i Laptop 6 mają być gotowe na nową wersję systemu Windows, gdzie sztuczna inteligencja ma odegrać duże znaczenie. Premiera ma odbyć się w 2024 r. i możliwe, że zbiegnie się to w czasie z debiutem Windows 11 Moment 5. To duża aktualizacja okienek, która ma zostać udostępniona w lutym przyszłego roku. Oczywiście nowe maszyny powinny również w pełni wykorzystywać potencjał Windows 12, którego premiery spodziewamy się później w 2024 r. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać, ale te powinny zostać ujawnione bliżej planowanego debiutu komputerów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla systemu Windows 11

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: WindowsCentral

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij