Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 24H1 w drodze? Rąbka tajemnicy o aktualizacji ujawnia Dell

Windows 11 24H1 to nowa aktualizacja, którą może szykować Microsoft. Gigant z Redmond milczy w kwestii tej wersji oprogramowania, ale rąbka na jej temat uchyliła firma Dell. Według niej uaktualnienie do Windows 11 24H1 miałoby zostać udostępnione w kwietniu tego roku oraz wniesie wsparcie dla Wi-Fi 7.

Ostatnią dużą aktualizacją dla okienek jest wydanie 23H2. Czyżby w drodze było uaktualnienie Windows 11 24H1, które zobaczymy niedługo po premierze Moment 5? Microsoft nic o takim wydaniu na razie nie wspomina. Tymczasem pewne informacje o oprogramowaniu ujawniła firma Dell.

Aktualizacja Windows 11 24H1 rzekomo w kwietniu

Z informacji przekazanych przez firmę Dell po premierze nowych komputerów z serii XPS, które firma zamierza prezentować w trakcie targów CES 2024 w Las Vegas, które odbędą się w dniach 9-12 stycznia, Microsoft na wiosnę szykuje większe uaktualnienie dla okienek. Nie jest to aktualizacja Moment 5, której spodziewamy się w lutym. Według producenta jest nią Windows 11 24H1.

Poniżej widać grafikę udostępnioną przez firmę Dell, na której pojawia się informacja o aktywacji obsługi standardu Wi-Fi 7 w laptopach XPS. Ma ono zostać dodane wraz z przyszłą aktualizacją o nazwie Windows 11 24H1, która zostanie udostępniona za kilka tygodni. Jest nawet przybliżony termin premiery. To kwiecień tego roku.

kiedy aktualizacja Windows 11 24H1 Dell
Według firmy Dell aktualizacja Windows 11 24H1 pojawi się w kwietniu

Dell jest jednym z głównych partnerów giganta z Redmond. Tak więc plany firmy Microsoft są mu pewnie poniekąd znane. Jest to jednak o tyle ciekawe, że do tej pory aktualizacja Windows 11 24H1 nie pojawiała się w przeciekach. Firma kilka lat temu zmieniła harmonogram i zdecydowała się udostępniać duże uaktualnienia dla okienek co około 12 miesięcy, ale te są wydawane jesienią, jak to było na przykład w przypadku wersji 23H2.

Dell może mieć na myśli inne uaktualnienie okienek

Jest jednak możliwe, że doszło do pewnych błędów w komunikacji pomiędzy firmami Dell oraz Microsoft i rzekomy Windows 11 24H1 może tak naprawdę być innym uaktualnieniem? Tą aktualizacją w rzeczywistości może być Moment 5, którego premiera odbędzie się w lutym.

Aktualizacja Moment 5 będzie znaczącym uaktualnieniem dla Windows 11. Wprowadzi pewne nowe funkcje, w tym związane z Copilotem. Poza tym jest ważna w związku z dostosowaniem okienek do przepisów DMA wprowadzanych przez Unię Europejską. W ten sposób użytkownicy z krajów członkowskich będą mogli m.in. odinstalować przeglądarkę internetową Microsoft Edge czy pozbyć się wyszukiwarki Bing.

Pamiętajmy również, że coraz większymi krokami zbliża się nowa wersja okienek. Mowa o systemie operacyjnym Windows 12, który ma zadebiutować później w tym roku. Będzie to spora aktualizacja oprogramowania, która ma wnieść wiele nowości opartych na generatywnym AI.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij