Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update w rękach Insiderów. Niedługo dla wszystkich

Windows 10 Spring Creators Update został sfinalizowany. Microsoft udostępnił Insiderom finalny build RTM systemu, którym jest zdaje się być kompilacja z numerkiem 17133. To oznacza, że prace nad aktualizacją Redstone 4 są już niemal ukończone. Już niedługo uaktualnienie w postaci Windows 10 1803 zostanie udostępnione dla wszystkich.

Windows 10 Spring Creators Update ma trafić w ręce wszystkich użytkowników „dziesiątki” w przyszłym miesiącu. Nie dziwi więc, że Microsoft chciał sfinalizować prace nad ta dużą aktualizacją do końca tego miesiąca. Wczoraj wspominaliśmy wam, że firma podpisała już w piątek wewnętrznie system Windows 10 17133, bo właśnie ta kompilacja została wybrana na finalną wersję Redstone 4. Oczywiście, gigant z Redmond tego nie potwierdza, ale może tak rzeczywiście być.

Windows 10 17133 został już udostępniony w szybkim pierścieniu aktualizacji niejawnego programu beta testów. Jeśli rzeczywiście jest to finalna wersja aktualizacji Spring Creators Update, to oprogramowanie niedługo trafi w ręce Insiderów w pozostałych dwóch pierścieniach. Najpierw tym wolnym, a późniejszym ostatnim, który jest etapem przedprodukcyjnym.

Windows 10 Spring Creators Update musi zostać odpowiednio przetestowany

Windows 10 Spring Creators Update, zanim będzie udostępniany dla wszystkich użytkowników, musi zostać odpowiednio przetestowany. Nie ukrywajmy, Microsoft co chwilę zalicza różne wpadki w trakcie wydawania własnych aktualizacji. Także tych pomniejszych. Firma chce mieć pewność, że oprogramowanie jest na tyle dobrze przygotowane, że użytkownicy nie będą po chwili rwać sobie włosów z głowy.

Microsoft podobno przymierza się do rozpoczęcie procesu udostępniania Windows 10 Spring Creators Update już w najbliższy Patch Tuesday. Dzień ten przypada dokładnie 10 kwietnia. Pozostały więc już niespełna dwa tygodnie. Czasu jeszcze trochę jest, ale w międzyczasie wypadają święta. Niestety, na potwierdzenie daty wydania wiosennej aktualizacji dla twórców trzeba będzie jeszcze poczekać.

Windows 10 Spring Creators Update to już piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”. W międzyczasie Microsoft rozpoczął już prace nad kolejnym dużym uaktualnieniem. To powstaje pod nazwą kodową Redstone 5. Insiderzy uzyskali już dostęp do pierwszych kompilacji z tej gałęzi. Na razie jednak nowości jest niewiele. Z czasem będą dodawane kolejne funkcje oraz udoskonalenia. Dla wszystkich ta aktualizacja zostanie wydana dopiero w drugiej połowie tego roku. Prawdopodobnie w październiku. Omówienia najważniejszych rozwiązań w tym uaktualnieniu spodziewajmy się w trakcie konferencji BUILD.

źródło: Neowin

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij