Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update dla wszystkich w kwietniu

Windows 10 Spring Creators Update, czyli aktualizacja, która rozwijana jest pod nazwą kodową Redstone 4, zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników „dziesiątki” w kwietniu tego roku. Takie informacje Microsoft opublikował na łamach jednego z blogów. Dowiadujemy się, że wsparcie dla Windows 10 1803 będzie oferowane do jesieni 2019 roku.

Microsoft zmodyfikował dziś informacje na jednym z blogów MSDN, co dostrzegł serwis Neowin. Firma dodała nowe informacje o poszczególnych wersjach „dziesiątki” i wśród nich pojawił się Windows 10 1803. Wiemy, że właśnie z taką nazwą ma zadebiutować Spring Creators Update. Tej nazwy tam jednak nie potwierdzono. Dostrzeżono ją jednak jakiś czas temu w jednym z zadań dla Insiderów w ramach Bug Bash, a potem także w kompilacji z gałęzi Redstone 5.

Windows 10 Spring Creators Update będzie dostępny dla wszystkich w kwietniu, co nie stanowi zaskoczenia. Na blogu MSDN dowiadujemy się, że finalnym buildem jest kompilacja z numerem 17115. To build z gałęzi Redstone 4, który jest już w rękach Insiderów. Również w wolnym pierścieniu aktualizacji. Publiczna wersja będzie jednak zapewne zawierać jakieś poprawki i zostanie wydana z numerkiem 17115.xxx. Wsparcie dla Redstone 4 będzie oferowane do października 2019 roku.

Windows 10 Spring Creators Update może zadebiutować 10 kwietnia

Microsoft na razie nie ujawnił dokładnej daty premiery aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update dla wszystkich. Domyślamy się jednak, że może ona zostać publicznie udostępniona dokładnie 10 kwietnia. Tego dnia przypada kwietniowy Patch Tuesday. Oczywiście, gigant z Redmond może brać pod uwagę zupełnie inną datę, co trzeba mieć na uwadze.

Windows 10 Spring Creators Update to piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”. Wniesie ona naprawdę wiele nowości, jak wyczekiwany Timeline, udoskonalenia dla Cortany czy nowe opcje z zakresu dbania o prywatność i wiele więcej. Microsoft testował z Insiderami kompilacje z gałęzi Redstone 4 przez kilka miesięcy. Wiemy, że firma z Redmond zamierza teraz udostępniać tego typu uaktualnienia mniej więcej co pół roku. Ostatnia taka aktualizacja, czyli Fall Creators Update, została udostępniona dla wszystkich w październiku 2017 roku. Nie pozostaje nic innego, jak wypatrywać dostępności Windows 10 1803. Pamiętajmy jednak, że uaktualnienie będzie wdrażane na urządzenia etapami. To oznacza, że nie wszyscy dostaną je w tym samym czasie.

źródło: MSDN Blogs

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij