Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Redstone 5 wprowadzi schowek oparty na chmurze

Windows 10 Redstone 5 to kolejna, duża aktualizacja dla „dziesiątki”, którą testują Insiderzy. Jej premiera dla wszystkich odbędzie się dopiero jesienią, ale już teraz, w jednej z kompilacji, dostrzeżono schowek oparty na chmurze. Microsoft nie doda takiej opcji w Spring Creators Update, ale jej zalążki znajdują się w Windows 10 17627.

Windows 10 Redstone 5 jest testowany publicznie dopiero od niedawna. Wynika to z faktu, że Microsoft dopiero teraz finalizuje prace nad Spring Creators Update. To już piąta duża aktualizacja dla „dziesiątki”, która zostanie wydana w przyszły miesiącu. Wiemy, że nowy schowek oparty na chmurze nie pojawi się w tym uaktualnieniu. Możliwe jednak, że w kolejnym, bo ponownie funkcja pojawiła się w Windows 10 17627, który Insiderzy otrzymali wczoraj.

Windows 10 17627 zawiera nowe ustawienia dla schowka. Możemy je zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym, który opublikował serwis źródłowy. Widać, że będzie można wybrać opcję, gdzie skopiowana zawartość zostanie automatycznie udostępniona pomiędzy urządzeniami. Inna opcja to ręczne udostępnienie zawartości z historii schowka poprzez kombinację klawiszy logo okienek i V.

Windows 10 Redstone 5 schowek

Podobny schowek znajduje się w urządzeniach Apple’a. Użytkownicy iPhone’ów mogą kopiować tekst i następnie można go wkleić na Macu z systemem macOS czy odwrotnie. To bardzo przydatna i wygodna funkcja. Jej wprowadzenie w Windows 10 nie będzie może jakimś przełomem, ale z czasem przekonacie się, że to bardzo ułatwi wam codzienną pracę. Co nie zmienia faktu, że na taką funkcję trochę trzeba będzie jeszcze poczekać.

Windows 10 Redstone 5 dopiero jesienią

Redstone 5 to aktualizacja, której publiczne beta testy dopiero co w zasadzie się rozpoczęły. Microsoft dał dostęp do pierwszych poglądowych buildów „dziesiątki” z tej gałęzi tym Insiderom, którzy zdecydowali się na przeskoczenie ze Spring Creators Update. Na razie wiele nowości nie zostało jeszcze ujawnionych i te będą wprowadzane etapami z czasem. Premiera tej aktualizacji dla Windows 10 planowana jest dopiero na jesień.

Windows 10 w przyszłym miesiącu otrzyma wspomniane Spring Creators Update. Microsoft jeszcze nie podał dokładnej daty premiery tego uaktualnienia. Jest jednak bardzo możliwe, że nastąpi to dokładnie 10 kwietnia, bo wtedy przypada najbliższy Patch Tuesday. Na szczegóły musimy po prostu jeszcze poczekać.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na urządzenia z Androidem z lutego

źródło: aggiornamentilumia

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij