Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update coraz bliżej. Trafia w ręce kolejnych Insiderów

Windows 10 Spring Creators Update to duża aktualizacja dla „dziesiątki”, która zbliża się wielkimi krokami. Microsoft zwolnił w wolnym pierścieniu aktualizacji programu Insider kompilację Windows 10 17133. To finalny build RTM tej wersji oprogramowania. W przyszłym miesiącu system zostanie udostępniony dla wszystkich.

Windows 10 Spring Creators Update to piąta tak duża aktualizacja dla nowych okienek, która przez ostatnie kilka miesięcy znajdowała się w fazie beta testów. Microsoft sfinalizował prace nad tym systemem. Rzekomo już tydzień temu wyłoniono finalny build oprogramowania, którym jest Windows 10 build 17133. Ten system został podpisany, jako ostateczna wersja, która z czasem zostanie oddana w ręce wszystkich użytkowników „dziesiątki”.

Zanim to jednak nastąpi, to Microsoft musi upewnić się, że w systemie nie ma żadnych większych problemów. Dlatego zwalnia go w kolejnych pierścieniach aktualizacji niejawnego programu testów. Kilka dni temu ostateczny build RTM Windows 10 Spring Creators Update, czyli kompilację z numerem 17133, udostępniono Insiderom w szybkim pierścieniu aktualizacji. Teraz także w wolnym pierścieniu aktualizacji. To przybliża oprogramowanie do debiutu dla wszystkich.

Microsoft w przyszłym tygodniu udostępni Windows 10 Spring Creators Update w pierścieniu przedprodukcyjnym. Będzie to ostatni etap testów. Już niedługo system zostanie udostępniony dla wszystkich. To powinno nastąpić w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

Windows 10 Spring Creators Update zadebiutuje w kwietniu

Windows 10 Spring Creators Update prawdopodobnie zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników „dziesiątki” 10 kwietnia. Wtedy przypada najbliższy Patch Tuesday i byłby to dobry moment na premierę. Możliwe jednak, że nastąpi to w innym terminie. Gigant z Redmond nie razie podał żadnej konkretnej daty.

Pamiętajmy, że wiosenna aktualizacja dla Windows 10 będzie dystrybuowana etapami. To oznacza, że nie wszyscy użytkownicy dostaną ją w tym samym czasie. Będzie ona udostępniana fazami. W pierwszej kolejności trafi na nowsze komputery, a z czasem Spring Creators Update będzie udostępniane na kolejne sprzęty. Prawdopodobnie potrwa to około trzy miesiące, aż uaktualnienie będzie dostępne na wszystkie zgodne urządzenia.

Microsoft obecnie testuje z wybranymi Insiderami kolejną dużą aktualizacją dla „dziesiątki”. To Redstone 5. Premiera tego uaktualnienia odbędzie się dopiero za około pół roku. Najpewniej to uaktualnienie dla Windows 10 zostanie wydane w październiku. Ostateczna nazwa tej aktualizacji na razie nie jest znana. Jest zbyt wcześnie na tego typu szczegóły.

źródło: Neowin

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij