Udostępnij
Tweetnij

Spotify z nowym interfejsem dla darmowej wersji

Spotify czeka wiele zmian. Niektórzy użytkownicy już mogą zobaczyć wiele ciekawych zmian w interfejsie. Można je zaobserwować zarówno w wersjach na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, jak i Android. Pojawiają się przede wszystkim zmiany w sposobie odtwarzania muzyki w darmowej wersji aplikacji i jej interfejsie.

Spotify czekają kolejne zmiany. Już od kilku tygodni krążą plotki o tym, że serwis będzie miał zupełnie nowy interfejs użytkownika. Okazuje się, że niektóre osoby już go widzą i dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

The Verge informuje, że niektórzy użytkownicy Spotify widzą teraz nowy interfejs na swoich urządzeniach mobilnych. Dzieje się tak zarówno w systemie iOS, jak i Android. Zmiany interfejsu użytkownika obejmują przede wszystkim opcję odtwarzania utworów na żądanie w wybranych listach utworów w wersji darmowej. Sprawia to, że wersja bezpłatna działa bardziej jak konto Premium. Albumy lub listy odtwarzania, które można odtwarzać tylko w trybie losowym, będą oznaczone niebieską ikoną losowania. Inne listy odtwarzania będą wyświetlać zielony przycisk. Wcześniej wszystkie utwory w trybie darmowym były objęte losową listą.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spotify ze zmianami w pasku nawigacji

Spotify zmienia również sposób odtwarzania. Nowością jest tutaj sposób wyświetlania poszczególnych utworów podczas gry. Aplikacja wykorzystywała wcześniej pełnoekranową grafikę w niektórych znanych playlistach, takich jak RapCaviar. Teraz wygląda na to, że będzie to standardowy wygląd. Jeśli chodzi natomiast o dolny pasek nawigacji, przycisk do przeglądania utworów został przeniesiony do wyszukiwarki. Przycisk odpowiedzialny za radio również zniknął, ale funkcji tej nie można znaleźć w żadnym menu. Po prawej stronie znajduje się przycisk Premium, który zachęca użytkowników do przerzucenia się na płatną wersję.

Spotify, jak już wspomnieliśmy, aktualnie jedynie testuje wszystkie zmiany. Wiele jednak mówi o tym, że zostaną one wprowadzone na stałe. Powinno to nastąpić w przyszłym tygodniu, bo wtedy Szwedzi organizują konferencję dla mediów.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – marzec 2018

Źródło: The Verge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij