Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update w finalnej wersji jednak z innym numerem

Windows 10 Spring Creators Update to duża aktualizacja dla „dziesiątki”, na którą Microsoft cały każe nam czekać. Na build RTM firma w marcu wybrała kompilację z numerem 17133. W niej jednak zidentyfikowano błąd i jeśli wierzyć nowym plotkom, to gigant z Redmond nie bierze tego buildu już pod uwagę z myślą o finalnej wersji Spring Creators Update.

Windows 10 Spring Creators Update miał zostać sfinalizowany w zeszłym miesiącu. Wtedy Microsoft podpisał build z numerem 17133, który wybrano na kompilację RTM. Potem system udostępniono Insiderom we wszystkich pierścieniach aktualizacji, ale gdy ten trafił do Release Preview, to zidentyfikowano poważny błąd. Ten wykluczył możliwość udostępnienia wiosennej aktualizacji twórców dla wszystkich użytkowników. Co teraz?

Windows 10 Spring Creators Update nadal nie jest gotowy. Microsoft podobno wykluczył już build z numerem 17133 jako finalne wydanie uaktualnienia Redstone 4. Tak twierdzi Zac Bowden z WindowsCentral. To oznacza, że firma ma zupełnie nowy build i przecieki sugerują, że jest to kompilacja z numerkiem 17134, o czym wspominaliśmy wam wczoraj. Niestety, nie są to dobre wieści.

Windows 10 Spring Creators Update znowu musi przejść przez wszystkie pierścienie aktualizacji

Windows 10 Spring Creators Update w finalnej wersji zasadniczo musi najpierw przejść przez wszystkie trzy pierścienie programu Insider. Jak dobrze wiemy, to trochę trwa. Na razie testerzy, którzy znajdują się w pierścieniu szybkich aktualizacji, nie otrzymali jeszcze dostępu do kompilacji Redstone 4 z numerem 17134. Możliwe, że nastąpi to na początku przyszłego tygodnia. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to będziemy mieć pewność, że build 17133 został wykluczony.

Jeśli Microsoft zacznie udostępniać Insiderom Windows 10 build 17134, to czas oczekiwania na Spring Creators Update znacząco się wydłuży. Dopiero kilka dni później system powinien trafić do wolnego pierścienia aktualizacji, a na końcu do Release Preview. To trochę potrwa i na wiosenną aktualizację twórców dla wszystkich użytkowników będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Jest jednak nadzieja, że zostanie ona publicznie wydana jeszcze w tym miesiącu.

Microsoft zapewne robi co może, aby wydać finalną wersję Windows 10 Spring Creators Update jeszcze w tym miesiącu. Błąd, który zidentyfikowano, rzeczywiście musiał być poważny, choć jego szczegóły nie są znane. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że wiosenna aktualizacja zostanie wydana do końca kwietnia.

 

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: WindowsCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij