Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update ciągle niegotowy. Microsoft ma nowy build Redstone 4

Windows 10 Spring Creators Update ma zostać wydany w tym miesiącu. Microsoft jednak znalazł błąd w kompilacji RTM systemu i nabrał wody w usta. Firma milczy na temat, kiedy odbędzie się premiera wiosennej aktualizacji. Tymczasem gigant z Redmond ma nowy build z gałęzi Redstone 4. To Windows 10 build 17134.

Windows 10 Spring Creators Update został sfinalizowany w zeszłym miesiącu. Wtedy Microsoft wybrał na finalne uaktualnienie Redstone 4 kompilację z numerem 17133. Ta następnie była udostępniana w kolejnych pierścieniach programu Insider. Na koniec pojawiła się w kanale Release Preview i kilka dni później gigant z Redmond zlokalizował poważny błąd. Ten sprawił, że proces aktualizacji dla wszystkich użytkowników wstrzymano.

Windows 10 Spring Creators Update nie został jeszcze udostępniony, ale okazuje się, że Microsoft testuje wewnętrznie nowy build z gałęzi Redstone 4. To kompilacja z numerem 17134. Ta na razie nie jest dostępna dla Insiderów. W zasadzie nie wiadomo, czy w ogóle zostanie oddana testerom, bo w rzeczywistości wiosenna aktualizacja dla „dziesiątki” może dostać numerek 17133.xxx.

Microsoft mógł stworzyć nową kompilację z gałęzi Redstone 4 wyłącznie na własne potrzeby. Trudno powiedzieć, czy numer buildu RTM dla Windows 10 Spring Creators Update ulegnie jakiejkolwiek zmianie. Jeśli tak się stanie, to pewnie kompilacja z numerem 17134 na dniach zostanie udostępniona Insiderom. To jednak by sprawiło, że premiera wiosennej aktualizacji odbędzie się dopiero za tydzień lub dwa. Wszak oprogramowanie ponownie musiałoby przejść przez wszystkie trzy pierścienie programu Insider.

Finalny Windows 10 Spring Creators Update zapewne jeszcze w tym miesiącu

Microsoft na razie nabrał wody w usta i milczy w kwestii dostępności finalnej wersji Windows 10 Spring Creators Update dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”. Jest jednak niemal pewnym, że nie powinno się to znacząco przeciągać w czasie i system zostanie zwolniony w Windows Update jeszcze w tym miesiącu. Dokładna data wydania nie jest jednak znana. Na szczegółowe informacje cały czas musimy czekać.

Windows 10 Spring Creators Update jest już piątą tak dużą aktualizacją dla „dziesiątki”. Microsoft z Insiderami testuje jednak już kolejne uaktualnienie. To Redstone 5, którego publiczna premiera dla wszystkich planowana jest na jesień tego roku.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: BuildFeed

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij