Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update ma błąd. Microsoft opóźnia aktualizację

Windows 10 Spring Creators Update ma zostać udostępniony jeszcze w tym miesiącu, ale w systemie jest poważny błąd. Microsoft zidentyfikował go kilka dni i temu i dlatego opóźnia premierę. Wiosenna aktualizacja dla Windows 10 powinna i tak zostać wydana jeszcze w tym miesiącu. Niestety, data dostępności Spring Creators Update na razie jest tajemnicą.

Windows 10 Spring Creators Update jest już w zasadzie gotowy. Wiemy, że Microsoft wybrał na finalny build aktualizacji Windows 10 1803 kompilację z numerkiem 17133. Ta najpierw została udostępniona Insiderom w szybkim pierścieniu aktualizacji, potem w wolnym, a kilka dni temu w Release Preview, co miało zwiastować szybką dostępność tego uaktualnienia dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”. Tymczasem za nami kwietniowy Patch Tuesday i wiosenna aktualizacja nie została wydana.

Windows 10 Spring Creators Update zawiera podobno poważny błąd, który blokuje system przed publiczną premierą. Serwis WindowsCentral raportuje, że Microsoft znalazł ten bug w ostatni weekend i dlatego podjęto decyzję o niewydawaniu publicznie tej aktualizacji dla wszystkich użytkowników. Niestety, nie wiemy, czego ów błąd dokładnie dotyczy. Wiadomo jedynie tyle, że przez to system nie spełnia krytycznych wymagań, które umożliwiają jego wprowadzenie do mechanizmu automatycznych aktualizacji.

Finalny Windows 10 Spring Creators Update to nadal build z numerkiem 17133. Pewnym jest jednak, że publicznie zostanie on udostępniony już z poprawkami i dlatego jego numer będzie miał postać 17133.xxx. Na informacje odnośnie dostępności dla wszystkich użytkowników „dziesiątki” trzeba jeszcze poczekać.

Windows 10 Spring Creators Update na pewno jeszcze w tym miesiącu

Microsoft nie zdołał udostępnić Windows 10 Spring Creators Update dla wszystkich w ramach Patch Tuesday, ale jego premiera i tak jest blisko. Na pewno znaleziony błąd nie jest na tyle poważny, że sprawi, iż system zadebiutuje dopiero za kilka tygodni czy jeszcze później. Gigant z Redmond zapewne już pracuje nad tym, aby wspomniany bug zlikwidować.

Microsoft w zasadzie nigdy nie podał dokładnej daty premiery wiosennej aktualizacji dla Windows 10. Wiadomo było jedynie tyle, że publiczny debiut Spring Creators Update planowany jest w kwietniu, ale konkretny termin nie został podany. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne informacje od giganta z Redmond. Te zapewne zostaną podane już na dniach.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z marca

źródło: WindowsCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij