Udostępnij
Tweetnij

Finalny Windows 10 Spring Creators Update w rękach Insiderów. Kiedy dla wszystkich?

Windows 10 Spring Creators Update, czyli aktualizacja Redstone 4, nie został udostępniony publicznie wcześniej w tym miesiącu. Microsoft w kompilacji, którą wybrał na wersję RTM, znalazł poważny błąd. Teraz użytkownicy programu Insider otrzymali Windows 10 build 17134. Jeśli tu nie wystąpią problemy, to ten zostanie wydany dla wszystkich. Kiedy to nastąpi?

Windows 10 Spring Creators Update miał zostać sfinalizowany w zeszłym miesiącu. Rzeczywiście, jeszcze w marcu Microsoft wybrał na finalną wersję uaktualnienia Redstone 4 kompilację z numerem 17133. Potem zaczęto udostępniać ją we wszystkich pierścieniach aktualizacji programu Insider. Niestety, gdy doszło do etapu Release Preview, to gigant z Redmond znalazł poważny błąd.

Problem dostrzeżony w poprzednim kandydacie na finalną wersję Windows 10 Spring Creators Update spowodował, że build 17133 został wykluczony. W międzyczasie Microsoft skompilował system z numerkiem 17134. Teraz zaczęto go udostępniać Insiderom, którzy ponownie przetestują nowe uaktualnienie dla „dziesiątki” zanim to będzie mogło zostać wydane dla wszystkich użytkowników. To trochę potrwa.

Windows 10 Spring Creators Update może nie być gotowy w tym miesiącu

Windows 10 Spring Creators Update w postaci nowej kompilacji z numerem 17134 musi ponownie przejść przez wszystkie kanały programu Insider. Na razie dostępny jest tylko w szybkim pierścieniu aktualizacji, a to dopiero pierwszy etap. Oczywiście, za kilka dni Microsoft już zwolni ten system w wolnym pierścieniu, a po upływie kolejnych kilku dni w Release Preview. Prawda jest jednak taka, że mamy już drugą połowę kwietnia, a pośpiech nie jest na pewno tu wskazany.

Windows 10 Spring Creators Update być może nie będzie gotowy do końca tego miesiąca. Microsoft nabrał wody w usta i na razie milczy w kwestii dostępności aktualizacji Redstone 4 dla wszystkich użytkowników. Wiosenne uaktualnienie musi zostać odpowiednio przetestowane. Gigant z Redmond doskonale o tym wie, że nie może pozwolić sobie na wpadki. Takie testy zazwyczaj trochę trwają i dlatego dostępność systemu przeciąga się w czasie.

Jeśli Microsoft nie zdoła przetestować finalnej wersji Windows 10 Spring Creators Update do końca tego miesiąca, to najpewniej uaktualnienie będzie gotowe do premiery na początku maja. Po prostu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. W ciągu najbliższych dni być może poznamy dokładną datę wydania wiosennej aktualizacji.

źródło: WindowsCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij